Mobilā versija
+14.9°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
20. janvāris, 2014
Drukāt

Skati sievieti pēc cepures. Aktualitātes galvassegu modē

IMG_4708_1

No barga sala galvu noteikti pasargās ausaine. Tā ir saglabājusi pienācīgu vietu starp sezonas stilīgajiem aksesuāriem.

Cepure ne tikai pasargā nejaukos laika apstākļos, bet ir arī viens no simboliem, lai apliecinātu savu stāvokli sabiedrībā, piederību sociālajai un, jā, arī vecuma grupai.

Laika gaitā mainās cepuru nēsāšanas tradīcijas, taču dažas galvassegas ir izturējušas laika pārbaudījumu, piemēram, platmale jeb hūte kopš sava uzvaras gājiena XIX gadsimtā joprojām ir populāra. Turklāt ne jau platmalei vien tas izdevies…

Šodien cepuru modē valda liela daudzveidība, tomēr iezīmējas trīs galvenie stili – klasiskais, sportiskais un… praktiskais, jo cepure pirmām kārtām taču domāta, lai aukstā laikā nesaltu galva un ausis.

Teju vai visu modes dizaineru kolekcijās sastopamas cepures no dabiskās un mākslīgās kažokādas tradicionālās krāsās –
baltā, bēšā, šokolādes, kafijas, brūnā, pelēkā un melnā –, rotātas ar dekoratīvām piespraudēm vai mākslīgiem ziediem.

No dabiskajām, bet pārsvarā tomēr no mākslīgajām kažokādām, kas pieejamas plašākā krāsu gammā, cepuru meistari šuj patlaban tik aktuālās kazaku cepures. Aukstā laikā īpaši noder ausaine – t.s. krievu stilam raksturīgs aksesuārs. Šīs galvassegas gan vairāk piedien jaunām un drosmīgām meitenēm.

No modes nav izgājušas beretes un žokejnīcas, bet visuniversālākās ir no biezas dzijas adītas mices, kas izskatās nedaudz par lielu un pat mazliet aizsedz acis.

Der zināt


› Mazas cepurītes augumu vizuāli padara lielāku un garāku.

› Cepure ar platām malām izceļ auguma slaidās līnijas.

› Cepures īpašniecei ar uzrautu degunu vislabāk piestāv berete.

› Maza auguma sievietēm nevajadzētu izvēlēties ļoti apjomīgas platmales. Padomi

› Ovālai sejai piestāv gandrīz visi stili un formas – galvassegas ar nagu, platmales, beretes. Cepurei jābūt diezgan dziļai, lai nosegtu daļu pieres. Jāizvairās no galvassegām, kas vizuāli pagarina seju, piemēram, no cepures ar šaurām malām.

› Apaļai sejai noteikti neder nelielas, apaļas micītes, jo tās vēl vairāk izceļ sejas ovālu. Lai novērstu skatienu no sejas simetrijas, jāizvēlas asimetriskas vai garenas cepures. Piemērotas ir galvassegas ar platām malām, piemēram, mīksta filca platmale, ko var likt iešķībi uz viena sāna. Neder galvassegas ar šaurām malām vai bez tām.

› Kvadrātveida sejai vislabāk piestāv tas, kas vizuāli notušē sejas asās kontūras, – platmales, apaļas galvassegas vai cepures ar daudziem izliekumiem. Jāizvairās no stūrainām galvassegām.

› Sirdsveida sejai piemērots teju viss – beretes, zvanveida cepures, galvassegas ar vidēja platuma malām.

› Ja esat mazas sejas īpašniece, nevajadzētu izvēlēties mazas, smalkas cepurītes, kā arī apjomīgas platmales. Piemērotas būs nelielas mīksta filca platmales, zvanveida cepures un beretes.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+