×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Skatieties, ko jūs ēdat! Igauņu students radījis inovatīvu “ēšanas mērītāju”

Foto - ELECTROLUXGROUPFoto - ELECTROLUXGROUP

"Watch Yourself" – rokaspulkstenim līdzīga ierīce, kas skenē produktus tieši no veikala plaukta un projekcijas veidā uz ierīces nēsātāja plaukstas piedāvā informāciju par produktu.

Lai veicinātu sabiedrības neierastu domāšanu un iedvesmotu cilvēkus visā pasaulē radīt gardākas, veselīgākas un videi draudzīgākas maltītes savā virtuvē, sadzīves tehnikas ražotājs “Electrolux” šā gada oktobrī izsludināja starptautisku radošo ideju konkursu “Electrolux Ideas Lab”. Tajā varēja piedalīties jebkurš 18 gadu vecumu sasniedzis interesents, kam ir radošas idejas, kā iedvesmot cilvēkus radīt gardākas un veselīgākas maltītes, kā arī ilgtspējīgus risinājumus ēdiena pagatavošanai.

Konkursa darbs varēja būt gan viedtālruņa lietotne, gan īpaša programma, inovatīva virtuves ierīce vai jebkura cita biznesa ideja. Decembra sākumā kļuva zināms galvenās balvas ieguvējs – “Electrolux” par uzvarētāju atzinis projektu “Watch Yourself”, ko radījis Hanness Lungs, produktu dizaina fakultātes students no Igaunijas. “Watch Yourself” ir rokaspulkstenim līdzīga ierīce, kas nēsājama uz rokas locītavas. Tā skenē produktus tieši no veikala plaukta un projekcijas veidā uz ierīces nēsātāja plaukstas piedāvā informāciju par produktu.

“Pārvietošanās pa veikalu un visu plauktos esošo produktu apskatīšana un izpētīšana, lai pārliecinātos, ka izvēlētie produkti ir kvalitatīvi un piemēroti tieši jūsu dzīvesveidam un ēdienkartei, var pārvērsties par ilgstošu un nogurdinošu uzdevumu. Bet ko tad, ja produkta uzturvērtību un informāciju var iegūt, jau paņemot produktu no plaukta? Mūsu rokaspulkstenis (ierīce uz locītavas) šo problēmu var atrisināt, izmantojot skeneri, kas iemontēts ierīcē. Pēc tam ierīce parādīs informāciju par produkta uzturvērtību, kā arī piedāvās vairākas receptes, kurās izmantots šis produkts. Sarkanais, zaļais vai dzeltenais indikators signalizēs, vai produkts jums der vai ne. Lietotājam būs nepieciešams tikai ievadīt savus iknedēļas maltītes parametrus un vingrojumu režīmu,” tā savu produktu raksturo Hanness Lungs.

“Electrolux” mārketinga nodaļas vadītāja un žūrijas locekle Marija Keja Kofa atzīmē, ka uzvarējusī koncepcija žūriju pārsteigusi ar savu holistisko pieeju – tās autors ir radījis iespēju patērētājam iegādāties pārtiku vieglāk un vienkāršāk, kā arī iedvesmo cilvēkus izvēlēties veselīgu pārtiku: “”WatchYourself” ir kaut kas, kas noderēs arī katram aizņemtam, bet mīlošam vecākam.”

Uzvarētājs, kā paredzēts konkursa nolikumā, iegūs 10 000 eiro lielu naudas balvu, viņam būs iespēja pavadīt piecas dienas Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, lai saņemtu dažādu jomu profesionāļu ieteikumus, kā attīstīt un realizēt savu ideju.

Lai gan iepriekš rīkotajos “Electrolux” konkursos atzinību guvuši arī Latvijas pārstāvji, šogad neviena ideja no Latvijas nav atzīmēta. Par pārējo labāko ideju pārstāvjiem atzīti dalībnieki no Armēnijas, Somijas, Peru, Turcijas, Spānijas, Ķīnas un Brazīlijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+