foto – Edijs Pālens/LETA

Skatītāji pieprasa Raganu, “Dinamo” atkal izlaiž uzvaru 1

Rīgas “Dinamo”, kas pirmdien oficiāli zaudēja cerības sasniegt šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas turnīru, regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās “Soči” vienībai.

FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu

Pamatlaikā “Dinamo” labā divus vārtus guva Miķelis Rēdlihs, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju mājinieku rindās, bet viens precīzs metiens bija kanādiešu uzbrucējam Brendonam Makmilanam.

“Pirmajā periodā nespēlējām īpaši labi. Otrajā periodā spēlējām savu spēli, bet trešajā – atdevām iniciatīvu. Pretinieki nedaudz uzspieda. Otrie zaudētie vārti ielauza spēli. Pretinieki nopelnīja šo uzvaru,” pēcspēles preses konferencē teica rīdzinieku treneris Ģirts Ankipāns.

“Spēlējām labi, mums bija divu vārtu pārsvars, bet trešajā periodā nosēdāmies. Ļāvām viņiem ieskrieties un atspēlēties, kas nav pieņemami,” klubs citē pirmo vārtu autora Brendona Makmilana teikto.
Soču komanda rezultātu izlīdzināja pusminūti līdz pamatlaika beigām. “Gluži kā “deja vu” sajūta. Ir pēdējā minūte, mums ir vadība, bet pretinieks kaut kā atrod veidu, lai rezultātu izlīdzinātu. Ir jāspēlē līdz pēdējai sekundei. Kamēr nav bijusi svilpe, ir jāspēlē,” uzsvēra Makmilans.

Spēle aizritēja pie neierasti kusām “Arēna Rīga”tribīnēm. “LA” jau rakstīja, ka “Dinamo” vadība nolēmusi arēnā vairs neielaist vienu no saviem aktīvākajiem līdzjutējiem Raganu Jurčiku,kura tēls vairs neatbilstot kuba koncepcijai. Pirms spēles notika fanu kluba un vadības tikšanās, taču nekādi kompromisi netika panākti. Fanu sektors šoreiz palika tukšs, ierasti aktīvākajiem līdzjutējiem šo spēli noraugoties klusējot. Spēles izskaņā “Arēna Rīga” tribīnes skandēja “Raganu, raganu!”, tā pieprasot sava ierastā talismana atgriešanos.
Ja kluba vadība nemainīs savu lēmumu, visticamāk, arī nākamajās spēlēs komandai būs jāiztiek bez ierastā fanu atbalsta.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Spēles pirmajās minūtēs vienīgo bīstamo momentu pie pretinieku vārtiem sarūpēja M.Rēdlihs, kura metienu no tuvas distances tvēra pretinieku vārtsargs Dmitrijs Šikins. Turpinājumā rīdzinieki tika pie iespējas pusotru minūti spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem. Kad “Soči” komandai bija četri laukuma spēlētāji, viesiem mazākumā izdevās atklāt cīņas rezultātu. Perioda vidū divu Kanādas olimpiskās izlases kandidātu duelī “Soči” uzbrucējs Eriks O’Dels apspēlēja “Dinamo” aizsargu Karlu Stoleriju un raidīja ripu Manta Armaļa sargātajā cietoksnī.

Tiesa, pēc divām minūtēm rīdzinieki izlīdzināja rezultātu. Pa kreiso malu ieslidojot pretinieku aizsardzības zonā, iepriekšējās nedēļas KHL labākais jaunais spēlētājs Frenks Razgals piespēlēja uz vidu, ripu no vārtu priekšas pretinieku mūrī raidot Makmilanam. Trešdaļas noslēdzošajā “Soči” hokejisti nopelnīja divus noraidījumus, kā rezultātā mājiniekiem trīs minūtes bija iespēja spēlēt vairākumā, taču viena vīra pārspēks pirmajā periodā netika realizēts.

Otrā perioda sākumā vairākuma realizēšanai bija nepieciešamas tikai 14 sekundes, ripu Šikina nepiesegtajā vārtu stūrī raidot M.Rēdliham. Nedaudz vēlāk Stolerijs norībināja vārtu stabiņu, taču šoreiz veiksme bija pretinieku pusē.

Savukārt perioda otrajā pusē M.Rēdlihs panāca jau divu vārtu pārsvaru. Latviešu uzbrucējs iepauzēja un raidīja ripu starp Šikina kājsargiem, panākdams 3:1. Pēc pāris minūtēm laukuma saimnieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kurā ar bīstamiem metieniem atzīmējās M.Rēdlihs un rīdzinieku uzbrukuma līderis Miks Indrašis, taču Soču vienības vārtsargs bija uzdevumu augstumos.

Tāpat kā otrais periods, arī trešais iesākās ar vārtu guvumu, tikai šoreiz tie bija Soču hokejisti, kuri guva virsroku. Pēc trešdaļā nospēlētām 33 sekundēm kanādiešu uzbrucējs Šons Kolinss vārtu priekšā pielika nūju komandas biedra raidītajai ripai, kas atrada ceļu Armaļa sargātajā cietoksnī. Perioda vidū viesi bija tuvu tam, lai izlīdzinātu rezultātu, rīdziniekus no vārtu zaudējuma glābjot Armaļa tautietim Nerijum Ališauskam.

Arī turpinājumā viesi parūpējās par vairākām bīstamām epizodēm pie mājinieku vārtiem, Rīgas komandai vadību nosargājot tikai ar veiksmi un vārtu stabiņa palīdzību. Tikmēr laukuma saimnieki atbildēja ar pretuzbrukumiem. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 73 sekundes, “Soči” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un tas nesa augļus. Nepilnu pusminūti pirms finālsvilpes vārtu priekšā nepiesegtais Kolinss vēlreiz ar nūju pielaboja komandas biedra metienu, viesiem izlīdzinot rezultātu.

Rīdzinieki kārtējo reizi šosezon izlaida uzvaru pamatlaikā un bija jāaizvada pagarinājums, kurā abām komandām bija vairākas iespējas pielikt punktu mačam, taču tas neizdevās. Tuvāk uzvarai pagarinājumā bija viesi, taču Armalis vienā no epizodēm bija uzdevumu augstumos.

Pēcspēles metienu sērijā savus “bullīšus” nerealizēja Gints Meija, Lauris Dārziņš un Denijs Kristo, kamēr pretinieki tajā pat laikā bija iemetuši divus metienus. Ceturtajā mēģinājumā Latvijas komandas vārtos stājās Jānis Kalniņš, taču precīzs bija arī “Soču” hokejists Vadims Hlopotovs, nodrošinot viesiem uzvaru.

Rīgas “Dinamo” ar 43 punktiem 47 spēlēs komanda ieņem pēdējo vietu starp 13 Rietumu konferences komandām un ir pēdējā visā līgā. No konferencē priekšpēdējā pozīcijā esošās Bratislavas “Slovan” to šķir četri punkti, bet no izslēgšanas turnīra zonas – jau 30. Regulārajā čempionātā rīdziniekiem atlicis aizvadīt deviņas spēles, kurās maksimāli iespējams nopelnīt 27 punktus, tāpēc zaudētas cerības iekļūt Gagarina kausa izcīņā.