×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Skatītāji Purvīša balvu dotu Ivaram Drullem

Foto: Ivars DrulleFoto: Ivars Drulle

Noslēdzoties “Purvīša balvas 2017” izstādei, kas no 18. februāra līdz 9. aprīlim bija apskatāma Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, fiksēts, ka kopumā to apmeklējis rekordliels apmeklētāju skaits – 21 074 cilvēki, šodien informē muzejs.

Noskaidrojies, ka, būdami žūrijas vietā, mākslas mīļotāji pirmo vietu astoņu balvas finālistu konkurencē piešķirtu Ivaram Drullem par personālizstādi “Mana dzimtene”. Šādu viedokli paudis 461 apmeklētājs – 30% no tiem teju 1530 “Purvīša balvas” izstādes apmeklētājiem, kuri aizpildījuši balsojuma anketas.

2.vietā iedzīvotāju balsojumā ierindojies mākslinieks Voldemārs Johansons par videoinstalāciju “Slāpes” (18%), bet 3.vietā – Atis Jākobsons ar personālizstādi “Dark Matter” (16%).

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi un aktivitāti balsojuma laikā, izlozē noteikti arī divi laimīgie balsojuma dalībnieki, kuri ieguvuši LNMM abonementu. Turpmāk veselu gadu bez maksas muzeja organizētās izstādes varēs apmeklēt Asnāte Jakubāne un Krišjānis Daugulis, kuri par savu favorītu nobalsoja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Jāatgādina, ka piektā Purvīša balva tika pasniegta šī gada 17. februārī un to ieguva mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi “Dziesma” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā (19.06.–26.07.2015.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+