×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Skatītājiem liela interese par operu “Iemūrētie” (1)

Publicitātes (Agneses Zeltiņas) fotoPublicitātes (Agneses Zeltiņas) foto

Uzmanību pievērsa daudzo vokālo dziedājumu plašais mākslinieciskais diapazons, kas deva komponistam iespēju pilnā mērā izteikt gan lirisku skaistumu, gan sāpīgas atklāsmes, klāt nākot tikpat vērienīgam un dažādam kora izmantojumam.

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) zāles aizpildījums pirmajās trīs Ērika Ešenvalda un Ineses Zanderes operas “Iemūrētie” izrādēs bijis 84%, aģentūrai LETA pastāstīja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Viņa minēja, ka ir prieks par skatītāju interesi operas pirmizrādes dienās. LNOB ir gandarīta par līdzšinējo skatītāju atsaucību un cer, ka tā saglabāsies arī nākamajā sezonā.

Nākamās “Iemūrēto” izrādes LNOB būs skatāmas 13.oktobrī un 16.novembrī.

Opera “Iemūrētie” savu pasaules pirmizrādi LNOB piedzīvoja 19.maijā. Operas diriģents ir Māris Sirmais, režisore Laura Groza-Ķibere, scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, video mākslinieks “-8”, kustību režisore Liene Grava un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs, bet galvenās lomas atveido Inga Šļubovska-Kancēviča vai Elīna Šimkus, Laura Grecka vai Ieva Parša, Raimonds Bramanis vai Mihails Čuļpajevs, Jānis Apeinis vai Rihards Millers.

“Iemūrētie” ir opera par bibliotēkas uzcelšanu un upuri, bez kura neesot iespējams radīt neko patiesi lielu. Visā Eiropā pazīstamas leģendas par cilvēkiem, kas dzīvi iemūrēti dažādu celtņu pamatos vai sienās, lai ēkas varētu tikt uzceltas un iegūtu dvēseli. Šīs operas stāsta varoņi ir mākslinieki un mūrnieki, bibliotekāri un politiķi, viņu mīlestība un nodevība, ticība un pienākums.

Librets ieguva otro vietu Latvijas Nacionālās operas rīkotajā libretu konkursā 2008.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Librets bija pelnījis pirmo vietu, bet Valentīna bija politiskais pasūtījums, labi domāts, bet grūti paceļams. Iemūrētie – vai opera spēs pacelt vajadzīgajā līmenī? Liekas, ka daži spēki par vājiem. Tas nu reiz ir darbs, ar ko varētu iziet pasaulē, ja nenoslāpēs operas vadības ambīciju trūkumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+