Mobilā versija
+2.6°C
Lūcija, Veldze
Trešdiena, 13. decembris, 2017
15. decembris, 2016
Drukāt

Skats uz Tokiju: LOV sarakstos 65 sportisti, tostarp arī Štrombergs

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieku sapulce nosaukusi LOV sastāvus 2017.gadam vasaras sporta veidos. LOV 2017.gada sastāvos tika iekļauti 65 atlēti 13 sporta veidos.

Analizējot Latvijas sportistu rezultātus šajā gadā, LOV dalībnieku sapulce izlēma koriģēt LOV atlases kritērijus, nosakot, ka olimpiskajā gadā prioritārs ir sasniegtais rezultāts Olimpiskajās spēlēs, kam seko izcīnīta 1.-3.vieta pasaules vai 1.vieta Eiropas čempionātos.

LOV A un B sastāvi tika veidoti ar skatu uz olimpiskās komandas kodola veidošanu 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm, par pamatu ņemot sportistu sasniegtos rezultātus 2016.gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, uzrādītos rezultātus aizvadītajā četrgadē, kā arī atlēta vecumu.

Līdz ar to A sastāvā sākotnēji tika iekļauti 6 sportisti, taču LOV dalībnieku valde ar atsevišķu lēmumu tajā līdz 2017.gada Pasaules čempionātam iekļāva divkārtējo Olimpisko čempionu BMX riteņbraucēju Māri Štrombergu. Tāpat ar atsevišķu lēmumu uz individuāliem nosacījumiem LOV B un C sastāvos tika iekļauti vēl 14 sportisti.

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis atzīs: “Šis ir īstais brīdis, lai mēs veiktu izmaiņas LOV sastāvu veidošanas procesā. Turpmākajā savstarpējā sadarbībā koncentrēsim lielāku uzmanību uz sportistu, treneru un federāciju plāniem, treniņu programmām četru gadu perspektīvā, lai skaidrāk iezīmētu 2020.gada Latvijas olimpiskās komandas kodolu. ”

LOV A sastāvs (7 sportisti)
cīņa – Anastasija Grigorjeva
smaiļošana – Aleksejs Rumjancevs
svarcelšana – Artūrs Plēsnieks, Rebeka Koha
vieglatlētika – Laura Ikauniece-Admidiņa, Zigismunds Sirmais
riteņbraukšana-bmx – Māris Štrombergs

LOV B sastāvs (30 sportisti)
airēšana – Elza Gulbe
cīņa – Ņikita Masjuks
džudo – Jevgeņijs Borodavko
karatē – Kalvis Kalniņš
modernā pieccīņa – Ruslans Nakoņečnijs
pludmales v/b – Jānis Šmēdiņš, Aleksandrs Samoilovs, Laura Tīna Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mihails Samoilovs, Kristaps Šmits
riteņbraukšana-BMX – Edžus Treimanis, Sandra Aleksejeva, Rihards Veide, Kristens Krīgers, Kristaps Vekša
kanoe – Dagnis Iļjins
smaiļošana – Deniss Volkovs, Kaspars Tīklenieks, Roberts Akmens*
svarcelšana – Ritvars Suharevs
šaušana – Gvido Cvetkovs, Lauris Strautmanis*
teniss – Jeļena Ostapenko
vieglatlētika – Madara Palameika, Jeļena Čelnova-Prokopčuka, Pauls Pujāts, Mareks Ārents, Sinta Sprudzāne*, Līna Mūze*

LOV C sastāvs (28 sportisti)
cīņa – Jekaterina Jermoļonoka, Alberts Jurčenko*
džudo – Artjoms Galaktionovs
kanoe – Roberts Lagzdiņš, Matīss Ozols, Dāvis Iļjins
modernā pieccīņa – Pāvels Švecovs*
paukošana – Renārs Blūmentāls, Lūkass Teteris, Vitālijs Kuceba
pludmales v/b – Paula Ņečiporuka, Atvars Ozoliņš, Mārtiņš Pļaviņš*, Haralds Regža*
riteņbraukšana-bmx – Vineta Pētersone, Helvijs Babris*
riteņbraukšana-mtb – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms*
svarcelšana- Armands Mežinskis
šaušana – Agate Rašmane, Emīls Vasermanis*
vieglatlētika – Gunta Latiševa-Čudare, Kristaps Jaunpujens, Matīss Velps, Iļja Petrušenko, Patriks Gailums*, Anete Kociņa*, Rolands Štrobinders*.

*- sportists iekļauts LOV sastāvā ar atsevišķu lēmumu uz individuāliem nosacījumiem.

Sportistu līdzfinansējuma apjoms un kārtība tiks noteikti individuāli pēc mācību – treniņu darba tāmju, treniņu plānu iesniegšanas un trīspusējās vienošanās par treniņu darba organizēšanu un sasniedzamiem rezultātiem atskaites sacensībās starp LOV, sportistu un attiecīgo sporta veidu federāciju.

Pievienot komentāru

Intervijas un apraksti
Viedokļi un komentāri
Video, foto
Draugiem Facebook Twitter Google+