×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Skatuves vietā bibliotēka: “Dejas ateljē” rīko trīs izrādes LNB

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 13. septembrī, no plkst. 11 līdz 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks pasākums “Dejas ateljē”, LA.lv uzzināja LNB.

LNB ātrijā un kāpnēs darbosies horeogrāfi, ar kustības palīdzību apgūstot telpas arhitektūru un iekļaujoties vai papildinot bibliotēkas ierasto ikdienas ritmu. Rezultātā tiks radīta īpaša kustību partitūra bibliotēkai, kurai pēc vēlēšanās varēs pievienoties ikviens vērotājs garāmgājējs.

“Dejas ateljē” idejas autors, somu horeogrāfs Veli Lehtovāra šādas laboratorijas ir rīkojis vairākās Eiropas pilsētās. Rīgā viņam pievienojušies portugāļu dejotāja Marija Fereira Silva un trīs spilgtākie savas paaudzes latviešu horeogrāfi Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa.

“Dejas ateljē” ir Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” notikums, kas no 5. līdz 16. septembrim norisinās dažādās Rīgas publiskajās telpās. Tā ir kā radoša laboratorija, kuras laikā pieci jauni, dažādu rokrakstu un interešu horeogrāfi no Somijas, Latvijas un Portugāles kopīgi meklēs atbildes uz jautājumu par radošā darba vērtību, tā vietu ārpus mēģinājumu zāles un pieejamību skatītājam.

Dalība bez maksas, priekšnesumu laiki: plkst. 11–13.15, plkst. 14.15–15.45, plkst. 16–17.

15. septembrī no plkst. 18 līdz 21 “Dejas ateljē” rīkos atvērto durvju dienu Zunda dārzā, Pārdaugavā, apkopojot savus divu nedēļu laikā sakrātos iespaidus no dažādajām Rīgas publiskajām telpām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+