Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
12. septembris, 2016
Drukāt

Skatuves vietā bibliotēka: “Dejas ateljē” rīko trīs izrādes LNB

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 13. septembrī, no plkst. 11 līdz 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks pasākums “Dejas ateljē”, LA.lv uzzināja LNB.

LNB ātrijā un kāpnēs darbosies horeogrāfi, ar kustības palīdzību apgūstot telpas arhitektūru un iekļaujoties vai papildinot bibliotēkas ierasto ikdienas ritmu. Rezultātā tiks radīta īpaša kustību partitūra bibliotēkai, kurai pēc vēlēšanās varēs pievienoties ikviens vērotājs garāmgājējs.

“Dejas ateljē” idejas autors, somu horeogrāfs Veli Lehtovāra šādas laboratorijas ir rīkojis vairākās Eiropas pilsētās. Rīgā viņam pievienojušies portugāļu dejotāja Marija Fereira Silva un trīs spilgtākie savas paaudzes latviešu horeogrāfi Elīna Lutce, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa.

“Dejas ateljē” ir Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus” notikums, kas no 5. līdz 16. septembrim norisinās dažādās Rīgas publiskajās telpās. Tā ir kā radoša laboratorija, kuras laikā pieci jauni, dažādu rokrakstu un interešu horeogrāfi no Somijas, Latvijas un Portugāles kopīgi meklēs atbildes uz jautājumu par radošā darba vērtību, tā vietu ārpus mēģinājumu zāles un pieejamību skatītājam.

Dalība bez maksas, priekšnesumu laiki: plkst. 11–13.15, plkst. 14.15–15.45, plkst. 16–17.

15. septembrī no plkst. 18 līdz 21 “Dejas ateljē” rīkos atvērto durvju dienu Zunda dārzā, Pārdaugavā, apkopojot savus divu nedēļu laikā sakrātos iespaidus no dažādajām Rīgas publiskajām telpām.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+