×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Skaudrā rudens raža – pamesti dzīvnieki (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaķis.

Vai uzlabojas sabiedrības attieksme pret dzīvniekiem?

Oskars Mellers, Slokas dzīvnieku patversmes vadītāja vietnieks: “Situācija ar pamestajiem dzīvniekiem kļūst tikai sliktāka, un mūsu patversme ir pārpildīta. Uz labo pusi nekas neiet, taču cilvēki vismaz paši atved dzīvniekus uz patversmi, nevis piesien pie koka vai kur citur. Bieži ir gadījumi, ka pēc vasaras brīvdienām cilvēki atstāj dzīvniekus, kurus paņēmuši tikai nesen. Atstāj kaķus, kurus pavasarī paņēma kā kaķēnus uz vasarnīcu un pēc tam, atgriežoties pilsētā, pamet turpat. Zvana vai nu kaimiņi, vai īpašnieki, kuri vasarnīcu vasarā kādam izīrēja. Parasti vasarnieku atstāto dzīvnieku pieplūdums ir līdz septembrim. Patversmē tagad vairāk ir suņu, taču arī kaķu ir pietiekami. Lai gan pēdējā laikā cilvēki pārsteidzošā kārtā diezgan daudz adoptē kaķus – tieši pieaugušos, kas agrāk gadījās diezgan reti. Grib tieši pieaugušos kaķus, ko ved radiniekiem uz laukiem vai vecākiem cilvēkiem, kuriem īsti nav laika ņemties ar maziem kaķēniem. Mēs liekam informāciju mājas lapā, izvietojam sludinājumus. Daži ierodas pie mums pēc draugu vai paziņu ieteikumiem, bet daļa, vienkārši garām braucot, piestāj un ierauga kādu suni vai kaķi, ko vēlas adoptēt.”

Linda Bērziņa, Cēsu pilsētas dzīvnieku patversmes “Lācīši” uzraudze: “Man liekas, ka nekas daudz no sabiedrības puses nemainās, jo, tāpat kā vienmēr, patversme ir pilna. Vienmēr pēc vasaras dzīvnieku ir vairāk – uz rudeni patversme piepildās ar pamestiem dzīvniekiem. Pavasarī – iztukšojas. Šobrīd te ir gan daudz kaķu, gan suņu, taču, ja vajag, tad mēs uzņemam arī jaunus dzīvniekus. Atšķirībā no pagājušā gada šogad nav neviena gadījuma, kad būtu izmesti kucēni. Pagājušajā gadā to bija daudz – trīs metieni atstāti Gaujas malā, viens pat bija pārmests pāri patversmes žogam, kur bija deviņi kucēni. Toties šosezon pāris reižu ir atstāti kaķēni. Cilvēki joprojām arī pēc adopcijas nereti dzīvniekus ved atpakaļ, ko mēs paši viņiem iesakām. Adopcijas brīdī mēs arī nevaram iedot nekādu garantiju, kā izveidosies, piemēram, suņa un viņa jaunās ģimenes attiecības, tāpēc, ja ir kādas problēmas, tad vest atpakaļ neliedzam.”

Zanda Bērziņa, Rīgas pilsētas dzīvnieku patversme “Ulubele”: “Tieši pēc vasaras dzīvnieciņu bija mazāk, jo cilvēki brauca no laukiem, interesējās un ņēma mājās. Taču šobrīd sākusies “fantastiskā rudens sezona”, kad no dārziņiem kopā ar dabas ražu izvācas vasarnieki. Bet patversmes pēc šiem cilvēkiem vāc jau pilnīgi citu ražu – tie ir kaķēni, kucēni un grūsnas kucītes. Šobrīd pat ir grūti pateikt, kuru ir vairāk – kaķu vai suņu. Taču ar kaķiem situācija ir vienkārši traģiska, jo dienā mums ir apmēram 50 zvanu par to, ka kaut kur ir atrasti pamesti kaķēni. Ar kucēniem tas sāksies oktobra beigās, novembra sākumā, kad kucītēm pienāks dzemdēšanas laiks. “Ulubele” vienmēr uzsver, ka labo cilvēku pilnīgi noteikti ir vairāk nekā slikto. To mēs spriežam pēc tiem cilvēkiem, kuri brauc pie mums un palīdz, un kopā ar mums meklē risinājumu. Taču, spriežot pēc mūsu iekšējās statistikas, iespaids ir skumjš. Kamēr nemainīsies cilvēku apziņa un valstī nebūs ieviesta vispārēja suņu reģistrācija un čipēšana, mēs diemžēl cīnīsimies ar vējdzirnavām.”

Uzziņa

* Rīgā darbojas piecas dzīvnieku patversmes: “Dzīvnieku draugs” (tālr. 67500491); “Kart” (tālr. 29247126); Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa (tālr. 26617636); “Tutti” (tālr. 29365315); “Ulubele” (tālr. 27803333).

* Dzīvnieku patversmes citur Latvijā: “Lācīši” Cēsīs (tālr. 29475682); Daugavpils patversme (tālr. 29790219); “Astēm un Ūsām” Alūksnē (tālr. 26523096); Jēkabpils pa­tversme (tālr. 29361403); dzīvnieku aizsardzības grupa Liepājā (tālr. 29685752); mazo dzīvnieku pa­tversme Jelgavā (tālr. 63024665); “Mežavairogi” Ķekavas novadā (tālr. 26479144); “Mīļās ķepiņas” Kuldīgā (tālr. 26336191); Ogres patversme (tālr. 26342330); “Rembo” Ventspils novadā (tālr. 29211506); “Ausma” Talsos (tālr. 63224451); Saldus patversme (tālr. 63846885); Bauskas veterinārais centrs (tālr. 63927040); Rēzeknes patversme (tālr. 26179322); Slokas patversme Jūrmalā (tālr. 26134093); Tukuma patversme (tālr. 26227913).

Avots: Sirdsdraugs.lv

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Es zinu vienu paziņu, kura ņem suņus no patversmes (brauc pakaļ ar savu auto !) un, zinot, ka, ja sunis būtu “saslimis” par to ņemšanu tai patversme nav jāziedo. Tā viņa kuru gadu pēc kārtas ko izdomā. Te suņis sagrauž mājās apavus un dabū caurēju, te vēl ko un tie patversmē tic, – jā mēs jau tādu iedevām ………. Nu dumji, kas dumji… vai tad nezināt kādi suņi Jums ir ?
  Sačakarē Jums galvu – un viss. Tie bagātie ir tie skopie !!!!!!!

 2. Es esmu panēmusi suni un kaķi no patversmes, vēl baroju katru dienu āra kaķus un viņi zina laiku, kad es nāku no darba un gaida mani, ziemā sanāk no pagrabiem nosaluši un priecīgi, kad dabū paēst, jo paēdis dzīvnieks vēl var izdzīvot. Bet es nevaru saprast tos cilvēkus, kas dzīvo privātmājās un netura suņus, bet pēc tam sūdzas, ka viņiem visu zog.

 3. manā mājā tādi nevienam vajadzīgie ir četri, piektā pašu ņemta,izaudzināta.Visi sadzīvo draudzīgi.

 4. Jā, situācija ir skumja.
  Es piemēram, atbalstu dzīvniekus brīvā darbā. Paēduši viņi ir un būdiņas uztaisu. Protams apkuri garantēt es nevaru !

 5. Vasaras vidū paņēmu “grēka kaķēnu” par 1 euro no kaķenītes saimniecēm. Divus citus kaķēnus joprojām neviens nav paņēmis. Mans kaķu puika ir brīnumjauks radījums. Bet rudenī vasarnīcas dārzā ieklīst pamestie radījumi, kuru nesenajiem īpašniekiem viņi ir kļuvuši lieki. Tomēr vienu varu teikt – ņemt no patversmes iznāk dārgi, jo patversmes personāls pieprasa ziedojumu, it kā viņi to kaķīti būtu no Stikla kalna nonesuši. Labāk ņemt no mājas kaķenes par to pašu 1 euro. SS.lv sludinājumi pilni ar jaukām radībām.

  • Cienījamais NN, kā Jums šķiet vai līdzekļi, kuri tiek izlietoti laikā, kad kaķītis vai sunītis dzīvo patversmē līdz brīdim, kad kāds to adoptē, patversmēs nonāk no tā paša Stikla kalna, par kuru Jūs ironizējat? Arī patversmes dzīvniekiem ir jāēd katru dienu, arī patversmes dzīvnieki slimo, viņiem mēdz būt parazīti utt. Visticamāk izlietotā nauda, kura ir iztērēta Jūsu adoptētā dzīvnieka uzturēšanai, daudzkārt pārsniedz Jūsu ziedojumu patversmei, kura Jums tik ļoti žēl.

Draugiem Facebook Twitter Google+