×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Jaunākā aptauja: izredzes iekļūt Saeimā ir piecām partijām (Infografiki) (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Norāde uz 12.Saeimas 3.vēlēšanu iecirkni Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā.

Gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās 5% barjeru ir izredzes pārvarēt piecām politiskajām partijām, liecina pētījumu kompānijas SKDS veiktās jaunākās aptaujas dati.

Vislielākais aptaujāto iedzīvotāju atbalsts ir partijai “Saskaņa” – 18,4%. Otrajā vietā SKDS veiktajā ierindojas “Vienotība” – 11,9%, bet trešajā Zaļo un zemnieku savienība – 11,3%.

Tālāk seko Nacionālā apvienība – 9,3%, kā arī partija “No sirds Latvijai” – 9,1%.

Tūlīt aiz 5% atzīmes ir Latvijas Reģionu apvienība, par kuru būtu gatavi balsot 3,6% respondentu. Ievērojami mazāk aptaujāto iedzīvotāju pauduši gatavību balsot par partiju “Latvijas Attīstībai” – 1,7%, Latvijas Krievu savienību – 1,6%, partiju “Vienoti Latvijai” – 1%, Jauno konservatīvo partiju – 0,8%, partiju “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām”, partiju “Suverenitāte” – 0,1%, partiju “Izaugsme” – 0,1%.

Liels respondentu daudzums – 17,7% norādījuši, ka vēl nav izlēmuši, par ko balsos, bet 12,7% atzinuši, ka balsot neies vispār.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš aģentūrai BNS pauda, ka aptaujas dati liecina par trīs būtiskiem aspektiem. Viņš norādīja, ka pēdējā laikā ir samazinājies vēlētāju atbalsts “Vienotībai”, kas skaidrojams ar dažādiem kompromitējošiem materiāliem un pārmetumiem saistībā ar šo partiju. “No daudziem pārmetumiem, kas ir skāruši šo partiju, būtiskākais ir saistīts ar bankas “Citadele” pārdošanu,” sacīja Kaktiņš.

Viņš uzsvēra arī bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas veidotās partijas “No sirds Latvijai” straujo popularitātes kāpumu, kas Kaktiņa skatījumā saistīts ar lielas iedzīvotāju daļas neapmierinātību ar pašreizējo valsts politiku. “Šobrīd jautājums ir nevis par to, vai Sudraba pārvarēs 5% barjeru, bet gan to, cik daudz vietas viņas partija iegūs Saeimā,” teica SKDS vadītājs.

Tāpat Kaktiņš pauda, ka aptaujas dati liecina par cerību Latvijas Reģionu apvienībai tomēr iekļūt Saeimā, neraugoties uz to, ka tai šobrīd ir vien 3,65% respondentu atbalsts. “Tiesa gan, lai tas notiktu, šai partijai ir jāuzsmaida veiksmei,” atzina Kaktiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Domāju, visāda veida “aptaujas” 1 nedēļu pirms vēlēšanām vispār vajadzētu aizliegt, jo pārāk atklāti tās tiek izmantotas vēlētāju aģitācijai. Īpaši centīgi ir LNT žurnālisti. Šovakar pat, LNT ar lielu pompu tika paziņots, ka Kaktiņa kompānija SKDS kopā ar LNT tikusi pie jauniem, graujošiem “rezultātiem” – Ušakovs ar Lembergu esot iecelti premjera līderu kārtā un turpat jau arī Sudraba, bet pārējiem iedalīta pastarīšu loma. Vēlētāji, nu neuzķeraties uz šīs demagogu makšķeres, tā ir visprastākā aģitācija balsot par ekskomunistiem, kas visu laiku bijuši pie teikšanas un par kreisajiem! Padomājiet ar prātu, ko tad tādu tā pati Sudraba ir paveikusi kā VK, bet re cik veikli mēli kulsta! Laikam jau sajūt varas garšu?

 2. … JAPIEKRIT TEODORAM … BUT VAI NEBUT LATVIETIM, LATVISKA VALSTI, STAV UZ NEBALANSETIEM SVARIEM …

  … TOS IZMAINIS TIE KURI PEC SIS APTAUJAS REZULTATIEM TURPINAS VELET PAR KREMLA UN TAS ATBALSTITAM VAI IESPAIDOTAM SIKPARTIJAM IR VALSTS UZMETEJI UN LATVIESU TAUTAS NODEVEJI … ARI TIE KURI NEBALSOJOT ATBALSTA SX UN LKS … !

  … IR TIKAI NA VADITAS VAI IESPAIDOTAS VALDIBAS IEVELESANA, KAS VAR IZMAINIT KURSU UZ LATVIETIM VAJADZIGO NAKOTNI … !!!

 3. Tie, kuriem ir latviskas Latvijas pastāvēšana pie sirds, balsos par NA. Citas reālas izvēles nav. Vai nu balsojam par pagātni (psrs citā formā) vai par nākotni.

 4. Man kā savas saimniecības turētājam ir noteikta izvēle. Kas no visām augstāk minētajām partijām rūpējas, ir rūpējusies un rūpēsies par zemniekiem. ZZS visu laiku ir atbalstījusi un stutējusi zemniekus. Viņa ir radījusi iespēju visādos veidos zemniekam noturēties, eksistēt un paver ieskatu uz nākotni, ka tur ir nākotnes. Viņi ir vienīgie, kas domā vispār par zemniekiem, lopkopjiem par tautsaimiecību – vieta kur dzīvot Latviešiem. Vai tad Saskaņas centrs kādreiz ārpus Rīgas maz kaut ko zemnieku labā ir darījis. Vienotība izņemto Eiropas projektus rūpniecībā, banku sistēmā un citās līdzīgās sistēmās ir pievērsusies zemniekiem? Varbūt Repše ar saviem Forex projektiem? Varbūt Nacionālisti ar vēlmi nostiprināt Latviešu identitāti, kādreiz par cilvēkiem, kas ir zemnieki, lopkopji ir domājuši? Grozies kā gribi ZZS ir manuprāt vienīgie, kas visu laiku ar dažādu intensitāti ir risinājušie patieso Latviešu pamata lietas. Esiet saprātīgi, ja pamata pazūd, visam pārējām nav vairs jēgas!!!

 5. Latvijas Reģionu apvienībai noteikti būs lielāki procenti. Viss mūsu kurss balsos par viņiem.

 6. Pieņemu, ka proporcionāli sadalot neizlēmušos + ņemot vērā statistisko kļūdu Reģionu apvienībai arī ir reālas izredzes. Un salīdzinot ar pārējiem viņi pat varētu būt “mazākais ļaunums” 🙂

 7. Koalīcija Saskaņa – Sudraba – ZZS kā uz delnas, ar ko arī Latvijai beigas! Ceru, ka šī “jaunākā aptauja” izrādīsies nulles vērta!

  • Ko tad labak gribat lai Vienotibatiek pie stures?Vot tas gan butu gals ..

  • Tur jau tā lieta, ka tauta nesaprot, bet es negribu dzīvot zem kremļa spalvainās rokas – pietiekoši atēdies esmu tos maskavas “labumus”.

  • Tikai par Sudrabas kundzi balsosim Atbildēt

   Mūsu ģimene un kaimiņi balsosim par 13. sarakstu, jo Sudrabas kundze ir nopietns konkurents pastāvošajām partijām.

Draugiem Facebook Twitter Google+