×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

SKDS: vien trešdaļa iedzīvotāju uzskata, ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Cilvēki sabiedriskā transporta pieturā pie Centrālās dzelzceļa stacijas.

Vien trešdaļa jeb 33% iedzīvotāju uzskata, ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā, liecina pētījumu kompānijas SKDS septembrī veiktās aptaujas dati.

No visiem SKDS aptaujātajiem iedzīvotājiem 40% pauduši, ka drīzāk nepiekrīt apgalvojumam, ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā, bet 19% tam pilnīgi nepiekrīt. Savukārt 8% respondentu atzinuši, ka viņiem grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Pagājušajā gadā apgalvojumam, ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā bija piekrituši 26%, bet vēl pirms gada – 28% aptaujāto iedzīvotāju.

Viszemākais sabiedrības uzticības līmenis valstī notiekošajiem procesiem, atbilstoši SKDS datiem, bijis 2009.gadā – 8%, bet augstākais – 2002.gadā, kad 42% respondentu atzinuši, ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Diferencētu kapitāla pieauguma (peļņas) nodokli Atbildēt

  “Vēlreiz atkārtoju,ka ienākums no kapitāla ir cienījams ienākums,taču tas jāapliek ar tādu pašu nodokli kā ienākums no algas. Jo kapēc ienākums no kapitāla tiek aplikts ar mazāku nodokli? Visos biznesos,taja skaitā kapitāldaļu pārdošanā.”
  Roberta Zīles intervija žurnālam “Kapitāls”,2012.gada 23.novembris.

 2. Turpināsim samazināt IIN visiem? Atbildēt

  “Jāpiemin,ka Reformu partija tik tikko no koalīcijā esošās Vienotības izspieda iespēju pazemināt IIN slieksni no 25% uz 20%.Fiskālajā telpā tas nozīmē milzīgu caurumu. Līdz ar to ir ļoti apgrūtināta iespēja spert kādu citu soli nodokļu izmaiņu jomā.” Skat.”Roberta Zīles intervija žurnālam “Kapitāls”,2012.gada”23.novembris. “…jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni. Faktiski katrs iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi”,atzīst R.Zīle.”
  Skat.”Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev”,Domā,11.05.2012. 15:00

 3. Ieviesiet Eiropas progresīvos nodokļus! Un jau viemaz divas trešdaļas iedzīvotāju uzskatīs,ka procesi Latvijā norisinās pareizajā virzienā!

Draugiem Facebook Twitter Google+