×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Šķēle: Latvijas basketbola izlase var pārsteigt daudzus pretiniekus

LETALETA

Mainoties paaudzei, Latvijas basketbola izlasei jāmaina arī spēles stils, tomēr, ja komanda saglabās kodolu, tā varēs pārsteigt daudzus, uzskata Igaunijas komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo” pārstāvošais latvietis Armands Šķēle.

Visas pasaules uzmanību Šķēle ieguva pagājušā gada aprīlī, kad Igaunijas čempionāta spēles laikā realizēja fantastisku metienu. Toreiz viņš pie centra līnijas izglāba ārpus laukuma lidojošu bumbu. Latvietis atmuguriski pameta bumbu, bet tā fantastiskā kārtā ielidoja grozā.

Metiena video kļuva par portāla “Youtube” sensāciju, bet decembrī tas arī tika atzīts par Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) 2012.gada labāko basketbola momentu.

“Saņēmu zvanus un e-pastus pat no Austrālijas un Brazīlijas ar jautājumiem, kā es to paveicu,” Šķēle izteicās intervijā “FIBAEurope.com”. “Vismaz tas palīdzēja manai komandai kļūt nedaudz populārākai.”

“Es tikai vēlējos pamest bumbu groza virzienā, jo zem tā bija vairāki puiši. Tomēr bumba aizlidoja tik viegli, gluži it kā man kāds palīdzētu,” tagad atceras latvietis, stāstot, ka nākamajā dienā gan viņš, gan komandas biedri centušies atkārtot metienu, tomēr lielākajā daļā raidījumu nav izdevies trāpīt pat pa groza vairogu.

Aizvadītajā vasarā Šķēle trešo reizi savā mūžā izslimoja meningītu un tikai decembrī spēlētājs varēja atkal doties laukumā, tomēr latvietis uzsver, ka negatavojas beigt savu karjeru.

“Šādā ziņā man neveicas, tomēr tagad atkal jūtos labi. “Kalev”/”Cramo” devuši man iespēju, un es centīšos to izmantot,” uzsver Šķēle. “Sākumā bija ļoti smagi atgūt formu. Mēnešus pavadīt slimnīcā, kad nevari pakustēties ir smagi gan garīgi, gan fiziski. Ceru, ka nākotnē tas vairs neatkārtosies.”

Šī gada 4.decembrī Slovēnijā sāksies Eiropas čempionāta finālturnīrs un tieši šajā dienā arī Šķēle, kurš sacensībās cer piedalīties, svinēs savu 30.dzimšanas dienu.

“Katru reizi septembrī manā dzimšanas dienā izlasei ir spēle,” ar smaidu saka Šķēle. “Vienmēr esmu spēlējis izlasē, kad situācija to ļauj. Vēlos spēlēt Eiropas čempionātā. Jau pērn trenējos ar izlasi, tomēr tad saslimu.”

“Latvijai ir talantīga izlase, kas gan nav pārāk daudz pieredzējusi, jo spēlētāji ir gados jauni,” Šķēle dalījās novērojumos par Latvijas izlasi. “Tagad nepieciešams spēlēt citādākā stilā, nekā to darīja iepriekšējā paaudze, tomēr domāju, ka ar šo pašu sastāvu, kāds bija pagājušajā vasarā, mēs varam pārsteigt daudzas komandas.”

“Mēs varam spēlēt labi aizsardzībā, varam veikt ātras pārejas uzbrukumā un arī mums ir daudz labu metēju,” uzsver Šķēle.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Latviju sagaidīs smaga apakšgrupa ar Serbiju, Maķedoniju, Melnkalni, Bosniju un Hercegovinu, kā arī Lietuvu.

“Vienmēr ir smagi spēlēt pret Serbiju un citām komandām no bijušās Dienvidslāvijas, jo viņi zina, kā spēlēt labu basketbolu,” teica Šķēle. “Tomēr centīsimies paveikt labāko pret viņiem.”

Tāpat Šķēle uzsvēra, ka Latvijas un Lietuvas starpā vienmēr ir labas cīņas. “Mēs nekad viņiem neļaujam uzvarēt viegli, bet dažreiz mēs viņus pat uzvaram.”

Finālturnīrs no 2013.gada 4. līdz 22.septembrim notiks Slovēnijā.

Latvijas izlase finālturnīrā spēlējusi katru reizi kopš 2001.gada un piedalīsies septītajā finālturnīrā pēc kārtas. Tomēr pēdējās piecās sacensībās tā nav spējusi izkļūt no apakšgrupas, turklāt 2011.gadā zaudēja visās piecās aizvadītajās spēlēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+