Latvijā
Politika

Šķēle: vēlēšanās būs daudz pestītāju, kas gribēs tautas uzticību25


Ekspolitiķis Andris Šķēle piedalās Žaņa Lipkes memoriāla atklāšanas ceremonijā.
Ekspolitiķis Andris Šķēle piedalās Žaņa Lipkes memoriāla atklāšanas ceremonijā.
Foto: LETA

Šajās vēlēšanās būs daudz pestītāju un daudz potenciālu cilvēku, kas gribēs tautas uzticību, ceturtdien pēc vieslekcijas Latvijas Universitātē (LU) žurnālistiem sacīja ekspremjers Andris Šķēle, lūgts vērtēt jaunās politiskās vēsmas, tai skaitā Ingunas Sudrabas un citu zināmu personu iespējamu iesaistīšanos politikā.

Pēc pusotru stundu garās vieslekcijas studentiem par savu valdību veidošanu, problēmām, sasniegumiem un vērtējumu pašreizējai situācijai Latvijā bijušais politiķis nebija runīgs ar žurnālistiem. Pašā vieslekcijā mediju pārstāvjiem piedalīšanās tika liegta. LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore Daina Bāra atnākušajiem žurnālistiem pavēstīja, ka vieslekcija paredzēta tikai studentiem.

Šķēle sacīja, ka šī varētu būt apmēram astotā reize, kad viņš sniedz vieslekciju studentiem, un arī šajā reizē saņemti tādi paši jautājumi kā iepriekš – par pieļautajām kļūdām, garām palaistajām iespējām, konkurentiem.

Lūgts komentēt lielo skaitu jauno partiju, kas pēdējā laikā veidojas uz Latvijas politiskās skatuves, ekspremjers norādīja, ka tas ir tikai normāli. “Tas var nepatikt kādam. Latvijas sabiedrība pēc 50 gadu neatkarības trūkuma īstenībā ir ļoti jauna sabiedrība, līdz ar to partiju rašanās un aiziešana tik agrīnā vecumā, neraugoties uz mūsu [valsts] gandrīz 100 gadiem, ir normāla lieta, tas viss ir dabīgi,” sacīja Šķēle.

Taujāts, vai pats nedomā atgriezties politikā, viņš teica kategorisku nē. “Nē, es esmu beidzis ar to nodarboties,” uzsvēra Šķēle.

Saistītie raksti

Studente Sindija žurnālistiem sacīja, ka lekcija bijusi saturīga, ar plašu stāstījumu par ekspremjera valdības laiku un to, kā viņš redz Latvijas politiku nākotnē. Pēc Sindijas domām, lekcija bija studentiem ļoti iedvesmojoša. Savukārt students Aleksis norādīja, ka notikusi brīva saruna un viņam prātā palikuši vairāki politiķa teicieni, piemēram, “Mani vienmēr ievēl”. Students izteicās, ka Šķēli var vērtēt dažādi, bet, viņaprāt, ekspremjers ir “saturīgs cilvēks, kurš zina, ko grib, un zina, ko var”.

Kā ziņots, LU asociētās profesores Bāras vadītajā kursā “Latvijas valdības” ir sācies jauns vieslekciju cikls, kurā bijušie Latvijas valdību ministri studentiem ne tikai lasīs lekcijas, bet atbildēs uz studentu jautājumiem un diskutēs par Latvijas valdību veidošanas pieredzi, par problēmām un par panākumiem attiecīgo valdību darbā.

LA.lv