×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Šķēle: vēlēšanās būs daudz pestītāju, kas gribēs tautas uzticību (25)

Foto: LETAFoto: LETA

Ekspolitiķis Andris Šķēle piedalās Žaņa Lipkes memoriāla atklāšanas ceremonijā.

Šajās vēlēšanās būs daudz pestītāju un daudz potenciālu cilvēku, kas gribēs tautas uzticību, ceturtdien pēc vieslekcijas Latvijas Universitātē (LU) žurnālistiem sacīja ekspremjers Andris Šķēle, lūgts vērtēt jaunās politiskās vēsmas, tai skaitā Ingunas Sudrabas un citu zināmu personu iespējamu iesaistīšanos politikā.

Pēc pusotru stundu garās vieslekcijas studentiem par savu valdību veidošanu, problēmām, sasniegumiem un vērtējumu pašreizējai situācijai Latvijā bijušais politiķis nebija runīgs ar žurnālistiem. Pašā vieslekcijā mediju pārstāvjiem piedalīšanās tika liegta. LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore Daina Bāra atnākušajiem žurnālistiem pavēstīja, ka vieslekcija paredzēta tikai studentiem.

Šķēle sacīja, ka šī varētu būt apmēram astotā reize, kad viņš sniedz vieslekciju studentiem, un arī šajā reizē saņemti tādi paši jautājumi kā iepriekš – par pieļautajām kļūdām, garām palaistajām iespējām, konkurentiem.

Lūgts komentēt lielo skaitu jauno partiju, kas pēdējā laikā veidojas uz Latvijas politiskās skatuves, ekspremjers norādīja, ka tas ir tikai normāli. “Tas var nepatikt kādam. Latvijas sabiedrība pēc 50 gadu neatkarības trūkuma īstenībā ir ļoti jauna sabiedrība, līdz ar to partiju rašanās un aiziešana tik agrīnā vecumā, neraugoties uz mūsu [valsts] gandrīz 100 gadiem, ir normāla lieta, tas viss ir dabīgi,” sacīja Šķēle.

Taujāts, vai pats nedomā atgriezties politikā, viņš teica kategorisku nē. “Nē, es esmu beidzis ar to nodarboties,” uzsvēra Šķēle.

Studente Sindija žurnālistiem sacīja, ka lekcija bijusi saturīga, ar plašu stāstījumu par ekspremjera valdības laiku un to, kā viņš redz Latvijas politiku nākotnē. Pēc Sindijas domām, lekcija bija studentiem ļoti iedvesmojoša. Savukārt students Aleksis norādīja, ka notikusi brīva saruna un viņam prātā palikuši vairāki politiķa teicieni, piemēram, “Mani vienmēr ievēl”. Students izteicās, ka Šķēli var vērtēt dažādi, bet, viņaprāt, ekspremjers ir “saturīgs cilvēks, kurš zina, ko grib, un zina, ko var”.

Kā ziņots, LU asociētās profesores Bāras vadītajā kursā “Latvijas valdības” ir sācies jauns vieslekciju cikls, kurā bijušie Latvijas valdību ministri studentiem ne tikai lasīs lekcijas, bet atbildēs uz studentu jautājumiem un diskutēs par Latvijas valdību veidošanas pieredzi, par problēmām un par panākumiem attiecīgo valdību darbā.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Šķēle prata ieviest padomes ne tikai valsts uzņēmumos,bet pat muzejos,kinoteātros un namu pārvaldēs! Pat pensiju samazināšanā “Jaunais laiks” jeb “Vienotība” nebija pirmie,bet atkārtoja tikai Šķēles partijas 2006.gadā neizdevušos eksperimentu!

 2. Un Šķēle bija tas labākais no visiem pestītājiem?

 3. Paldies fotogrāfam, kurš REGULĀRI prot noķert ĪSTO mirkli un iemūžināt ŠĶĒLES seju… PALASIET un atradīsiet visas atbildes uz saviem jautājumiem!!! … Ar tiem nekoptajiem rugājiem savu fizionomiju parasti grezno SLIŅĶI, kuriem NAV LAIKA SEV …Ar to viņi piesaista sev UZMANĪBU… Brīnumaini – no visiem kaktiem sāk līst ārā izbijušie šeftmaņi… Studentiem, kuri neinteresējas par savas valsts pagātni smadzenes VIEGLI SAPŪDERĒT, bet ZINOŠIEM JAUNIEŠIEM TAS IZRAISA NOŽĒLU…

 4. Šķēle vismaz prata strādāt un valsti sakārtot.Dombrovskis un viņa dievkociņi prot tikvien kā mēli kulstīt un zagt,valsti iztirgot skandināviem un starptautiskajiem žīdiem.Patiesībā vienotībnieki neprot ne strādāt ne zagt.ZERO.

 5. Pestītāji vēl ir štrunts, bet – ja nāk pestītāji un pesteļotāji – tādi kā Sudraba – tad gan ir vāks. 🙂

 6. šodienas students diezin vai pārzina PRIHVATIZĀCIJAS LAIKUS UN GALVENOS ŠĪ PROCESA KARAĻUS, jo tad bija tikko tikai dzimuši. vairāk vajag runāt ar saviem vecākiem, jo īstā vēsture par šo pēdējās neatkarības laiku vēl tikai taps uzrakstīta. patiesīgi.

 7. kas par seju !!! kas par viltīgu skatienu!!!! šermuļi metas uz kauliem!!!!!

 8. Tu, Šķēle, arī biji mūsu pestītājs. Pasarg Dievs no tādiem, kā tu! Atkal zondē tautas attieksmi? Atkal sagribējās tikt pie siles? Neizdosies! Pietiek!

 9. Daina Bāra neciena savus studentus,uzskata viņus par nezinīšiem,kas ir Andris Šķēle un, ko viņš nodarījis mūsu valsts iedzīvotājiem.

 10. Paskatieties šai sejā.nu kāds napoleons.Kādas kaislības kādi rijības sapņi! nu bļin,kā tas viss jau pieriebies.Nāks jau arī tava kārta nāks.

 11. Paskat, kas atkal uzpeldējis…

 12. Nevis LU lasit lekcijas,bet sedet pie ”parasas” cietuma.

 13. A kur tas kretīns vē lien/

 14. “Sit viņu krustā !”- it kā pazīstami vārdi , kurus pēc 2000 gadiem var attiecināt uz žultaino komentāru vairumu .Ja A.Šķēle būtu vainīgs kaut desmitajā daļā to noziegumu , kuros viņu apsūdz nozombētie samazgu lējēji , pret viņu būtu ierosināts kaut viens tiesas process , nemaz nerunājot par notiesājošu spriedumu .

 15. Dižais Mao reiz teicis ,ka tautas dvēsele ir balta lapa kurā var ierakstīt vis skaistākos hieroglīfus.Domāju ka sevišķi veiksmīgi ,tad ja tautai zudusi atmiņas spējas vai tādu nekad nav bijušas.Studentu smadzenes ir tā tīrā lapa ,kuru var piesmērēt viens no vis lielākiem neliešiem.

 16. …normāls cilvēks šo nevar mīlēt, cienīt…, var tikai ienīst…

 17. Vai tad miroņi no kapiem būtu augšāmcēlušies, vai?

 18. nožēlojami, nožēlojami, nožēlojami Atbildēt

  un tas puikiņš (studentiņš), kas tv komentēja šo lekciju un škēlespapu, bija pamanījis lektora rokaspulksteni, kas varētu maksāt tikpat, cik viņa gada studiju maksa..

 19. kā Bāra vispār uzdrošinās?! Atbildēt

  Te nu ir – LU pasniedzēja tajā vietā, lai pilnībā norobežotos no šiem valsts izzadzējiem un legālajiem zagļiem, tādiem kā Šķēle, kas pieņemot sev izdevīgus likumus, to aizsegā savulaik nesodīti darīja noziegumus, kā rezultātā mēs esam nabadzīgākā Eiropas dalībvalsts, uzdrošinās uzaicināt šo Šķēli lasīt lekcijas LU studentiem!!!!! NEIEDOMĀJAMI! TĀ BĀRA LAIKAM DOMĀ, KA ATRODAS RUANDĀ, VAI ARĪ TAISA TE KAUT KĀDUS LAUKA PĒTĪJUMUS SAVIEM DOKTORA DARBIEM.

  • Profesore Daina Bāra dz/ivo tiesiskā valstī , kur TIKAI tiesa var noteikt , vai cilvēks ir vainīgs , vai nav vainīgs . Cik man zināms , tiesas process pret ekspremjeru A.Šķēli vispār nav bijis . Vai anonīmajam komentātoram ir cita informācija ?

 20. Saviem draudziņiem pestītājs izgādāja peļņu par ko mēs vēl ilgi maksāsim.

 21. Vai tad Jūs, Šķēles kungs, pats kādreiz nenācāt tērpies “pestītāja” drānās? Un kas no ta iznāca???

Draugiem Facebook Twitter Google+