Mobilā versija
+2.2°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
9. oktobris, 2013
Drukāt

Šķēles ģimenei piederošais “Ogres piens” pievēršas arī aitkopībai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ekspolitiķa Andra Šķēles ģimenei piederošā liellopu ferma SIA “Ogres piens” pērn strādājusi ar 28% apgrozījuma pieaugumu, vienlaikus pieaugot arī zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija.

“Ogres piena” apgrozījums 2012.gadā bija 434 343 lati salīdzinājumā ar 338 258 latu apgrozījumu 2011.gadā.

Uzņēmuma zaudējumi pieauguši līdz 397 350 latiem salīdzinājumā ar 22 031 lata zaudējumiem iepriekšējā gadā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pagājušajā gadā “Ogres piens” pabeidzis jaunas fermas 320 liellopiem izbūvi, izmantojot Eiropas Savienības fondu atbalstu pasākumā “Lauku saimniecību modernizācija”. Šogad plānots atjaunot jaunlopu novietni, kā arī palielināt slaucamo govju skaitu un uzlabot tehnikas bāzi lopbarības sagatavošanai. Uzņēmuma vadība paredz zaudējumu samazināšanos, ko nodrošinās lielāks piena izslaukums un pašizmaksas samazinājums.

Tāpat ziņojumā norādīts – lai diversificētu riskus, “Ogres piens” ir dažādojis darbību, sākot aitu audzēšanu. Lai izvērstu šo biznesa atzaru, iegādātas 1000 šķirnes aitas, teķi, kā arī jauna tehnika.

Kā ziņots, Šķēles ģimene piena ražošanas saimniecību “Ogre” iegādājās 2011.gada novembrī, pēc iegādes to pārveidojot par SIA “Ogres piens”.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 49% kapitāldaļu ieguvusi Šķēles ģimenei piederošā SIA “Inpo 20”, savukārt 51% pieder ekspremjera meitai Madarai Šķēlei.

Kompānijas reģistrētais pamatkapitāls darījuma brīdī fiksēts 1,37 miljoni latu.

 

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+