×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Šķēli aicina uz nopratināšanu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Digitālās televīzijas krimināllietā Rīgas apgabaltiesa šodien nolēma uz 14.decembra sēdi nopratināšanai uzaicināt ekspolitiķi Andri Šķēli pēc apsūdzētā advokāta Jāņa Lozes lūguma.

Tiesa sēdes sākumā Lozem jautāja, vai tad, kad liecinieks tika pratināts trīs reizes pirmajā instancē, apsūdzētais viņam uzdeva jautājumus, jo tāda iespēja jau bija. Loze komentēja, ka viņš neuzdeva jautājumus lietas iztiesāšanas gaitā pirmajā instancē, jo paļāvās uz lietā esošajiem pierādījumiem.

Savukārt prokurors Monvīds Zelčs izteicās, ka Lozes arguments par to, ka ir advokāts un nevar
liecināt par attiecībām ar klientu, nav pamatoti, uzsverot, ka Loze krimināllietā nav liecinieks, bet gan apsūdzētais. Tāpat prokurors norādīja, ka no bankas izziņām, ko iesniedza Loze, nav skaidrs, kādus maksājumus tieši viņš saņēmis no Šķēles.

Tāpat Zelčs izteicās, ka Lozes pieteikums rada šaubas par Šķēles liecību pilnīgumu, viņš nav liecinājis par jebkādu savu lomu konkrētajā lietā. Valsts apsūdzības uzturētājs pauda, ka Šķēle būtu aicināms papildu pratināšanai, lai saprastu Šķēles lomu projektā.

Zelčs arī izteicās, ka no Lozes vai viņa biroja būtu jāizprasa izrakstītie rēķini par juridiskās palīdzības sniegšanu, izraksti par pakalpojumiem, līgumi. Līdz ar to prokurors lūdza tiesai šos dokumentus izprasīt no Lozes un viņa biroja. Ja tādi tiktu iesniegti, tad sākotnēji būtu nopratināms pats Loze un pēc tam Šķēle.

Loze lūdz noraidīt prokurora lūgumu, jo viņš to nevar darīt Advokatūras likuma dēļ.

Klātesošie aizstāvji pauda uzskatu, ka gadījumā, ja Lozem savai aizstāvībai ir vajadzīgs šis liecinieks, tad viņam uz to ir tiesības. Tāpat vairāki aizstāvji sacīja, ka prokurora lūgums būtu noraidāms, jo nav pieļaujama ziņu iegūšana no advokāta par pakalpojumu saturu.
Tiesa pēc neilga pārtraukuma lēma apmierināt Lozes lūgumu par Šķēles aicināšu uz nopratināšanu, bet prokurora lūgumu izprasīt papildu dokumentus noraidīja, uzskatot, ka tas ir nepamatots.

Šķēle tiks aicināts uz sēdi 14.decembrī.

BNS jau ziņoja, ka saskaņā ar Lozes apgalvojumu viņš skandalozo slavu guvušajā projektā esot darbojies tieši Šķēles uzdevumā. “Digitālās televīzijas projektā es iesaistījos kā Šķēles advokāts viņa uzdevumā un vadījos pēc viņa norādījumiem, jo, kā es sapratu, Šķēle bija saistīts ar kompāniju, kurai bija interese piedalīties projekta ieviešanas Latvijā procesā,” tiesā iesniegtā dokumentā paudis advokāts.

Tiesai iesniegtajā dokumentā esot uzskaitīti fakti, par ko “Loze līdz šim kā advokāts bijis spiests klusēt”. Loze klāstot, ka šajā lietā viņa birojs pārstāvējis tieši Šķēles kā uzņēmēja intereses.

Prokurors aģentūrai BNS iepriekš pauda, ka Lozes izteikumi par darbošanos ekspolitiķa uzdevumā nedod pamatu pret Šķēli celt apsūdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Starp aicināšanu un izsaukšanu ir tik liela starpība , kā starp sauli un mēnesi – saule spīd un silda, mēness tikai spīd pie tam vāji = ja aicina , var neiet; ja izsauc , nu ir jāiet…

  2. To zagli , ne vis pratināt vajag , bet sēdināt cietumā .

  3. Loti gaidu taisnigu taisu

Draugiem Facebook Twitter Google+