×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
1. decembris, 2016
Drukāt

Šķēli aicina uz pratināšanu (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Digitālās televīzijas krimināllietā Rīgas apgabaltiesa vakar nolēma uz 14. decembra sēdi nopratināšanai uzaicināt ekspolitiķi Andri Šķēli pēc apsūdzētā advokāta Jāņa Lozes lūguma.

Kā rakstīts, saskaņā ar Lozes apgalvojumu viņš skandalozo slavu guvušajā projektā esot darbojies tieši Šķēles uzdevumā. “Digitālās televīzijas projektā es iesaistījos kā Šķēles advokāts viņa uzdevumā un vadījos pēc viņa norādījumiem, jo, kā es sapratu, Šķēle bija saistīts ar kompāniju, kurai bija interese piedalīties projekta ieviešanas Latvijā procesā,” tiesā iesniegtā dokumentā paudis advokāts. Tiesai iesniegtajā dokumentā esot uzskaitīti fakti, par ko “Loze līdz šim kā advokāts bijis spiests klusēt”. Loze klāstot, ka šajā lietā viņa birojs pārstāvējis tieši Šķēles kā uzņēmēja intereses. Prokurors iepriekš pauda, ka Lozes izteikumi par darbošanos ekspolitiķa uzdevumā nedod pamatu pret Šķēli celt apsūdzību.

Vakar tiesas sēdes sākumā Lozem jautāja, vai tad, kad Šķēle kā liecinieks tika pratināts trīs reizes pirmajā instancē, apsūdzētais viņam uzdeva jautājumus, Loze komentēja, ka viņš neuzdeva jautājumus lietas izstiesāšanas gaitā pirmajā instancē, jo paļāvās uz lietā esošajiem pierādījumiem.

Klātesošie aizstāvji pauda uzskatu, ka, gadījumā ja Lozem savai aizstāvībai ir vajadzīgs šis liecinieks, tad viņam uz to ir tiesības. Tiesa lēma apmierināt Lozes lūgumu par Šķēles aicināšanu uz nopratināšanu, bet noraidīja prokurora lūgumu izprasīt no Lozes biroja rēķinus par juridiskās palīdzības sniegšanu, izrakstus par pakalpojumiem un līgumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Starp uzaicināt un izsaukt ir tik liela starpība -ja aicina- man gods un es varu iet un neiet; ja izsauc – mani spiež , gribi vai negribi- jāiet…

Draugiem Facebook Twitter Google+