×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Šķēpi jau sākuši lidot

palameika_jk_15

Mūsu spēcīgākie šķēpmetēji, atgriezušies no pavasara treniņu nometnēm siltajās zemēs, gatavošanos olimpiskajām spēlēm turpina pašu mājās.


 

Tiesības startēt Londonā jau pērn ieguva trīs, kuri sasniedza olimpiskās kvalifikācijas A normai atbilstošus rezultātus – Vadims Vasiļevskis (88,22 m), Zigismunds Sirmais (84,69 m) un Madara Palameika (63,46 m). B norma pa spēkam bija Līnai Mūzei (60,64 m), Sintai Ozoliņai-Kovalai (59,50 m), Ērikam Ragam (80,87 m) un Ansim Brūnam (80,40 m), taču to nespēja Pekinas olimpisko spēļu vicečempions Ainārs Kovals (78,39 m). Nav ne mazāko šaubu, ka uz olimpiskajām spēlēm tiecas arī viņi, bet tad līdz 8. jūlijam jāsasniedz A norma, kas kungiem ir 82 metri, dāmām – 61.

Pērn par Eiropā izcilāko vieglatlētu treneri atzītā Valentīna Eiduka savus audzēkņus aprīļa sākumā aizveda uz Portugāli un atgriezās apmierināta ar tur padarīto. “Labi pastrādājām, visi ir veseli, tikai laiks varēja būt labāks. Silts bija pietiekami, taču trakais vējš stadiona klajumā vilka cauri pat diviem treniņtērpiem.”

Eidukas šķēpmetēji Portugāles mazpilsētā Alfamarā netālu no lielpilsētas Faro trenējušies, kā pašai liekas, jau kādu desmito pavasari pēc kārtas. “Dzīvojamo māju tur pavisam maz, toties ir stadions, manēža, svaru zāle un vairākas viesnīcas. Cenas pieņemamas, taču, kopš krīze piemeklējusi arī Portugāli, mūsu viesnīcas restorānā ēdiena izvēles iespēja ir daudz mazāka nekā pirms dažiem gadiem.”

Jautāju trenerei, kādēļ viņa tik cieši pieķērusies šai vietai Portugālē. “Tādēļ, ka šī ir vienīgā man zināmā vieta Eiropā, kur šķēpmetējus netraucē futbols. Tagad arī citi to uzoduši. Šogad Alfamarā trenējās somi, zviedri, vācieši – vai puse Eiropas tur bija salasījusies.”

Futbola pieminēšana ir īsti vietā. Ar Eiduku sarunājos Daugavas stadiona manēžā zem tribīnēm, kur viņas audzēkņus no stadiona lielās arēnas iedzinis Rīgas “Daugavas” un “Liepājas metalurga” futbolistu mačs. Manēžā šķēpu mest, saprotams, nevar, taču nedrīkst izlaist arī treniņu. Tad nu viņi spiesti strādāt tāpat kā ziemā, lai gan jau vasara tuvojas. Turpat trenējas arī citi vieglatlēti, gaiss smacīgs un asi ož pēc skrejceļa sintētikas, lielie logi nav mazgāti, šķiet, kopš stadiona uzcelšanas.

Pārējie šķēpmešanas olimpiskie kandidāti kopā ar saviem treneriem pavasara nometnei izvēlējās Spāniju vai Dienvidāfrikas Republiku. Madarai Palameikai treniņi siltajā zemē jau devuši pirmos augļus. Nupat Liepājas kausu izcīņā viņa sasniedza 60,69 m, kas šogad ir 17. labākais rezultāts pasaulē. Gundega Grīva šķēpu aizmeta 50,55 m, Katrīna Sirmā – 49,36 m, jaunā Anete Kociņa – 48,46 m, vīriešu sacensībās Rolands Štrobinders – 72,74 m.

Sezonas līderi ir slovēniete Martina Rateja (65,24 m) un Stjuarts Farkvars no Jaunzēlandes (86,31 m), bet lielie dūži pie šķēpa vēl nav ķērušies. Valentīna Eiduka stāsta, ka Vadimam Vasiļevskim un Aināram Kovalam pirmās sacensības ieplānotas maija otrajā pusē Vācijā. Sinta Ozoliņa-Kovala šosvētdien startēšot Jelgavā, varbūt arī Zigismunds Sirmais.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+