Šķēpmetējs Gailums izcīna Latvijai pirmo medaļu Eiropas Jaunatnes Olimpiādē 0

Latvijas jaunais šķēpmetējs Patriks Gailums ceturtdien izcīnīja Latvijai pirmo medaļu Nīderlandē notiekošajās Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes sacensībās, tiekot pie bronzas godalgas.

Notriektā tautumeita 6

Šķēpmešanas finālsacensībās Gailums savā labākajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 65,73 metri. Otrās vietas ieguvējam viņš piekāpās vairāk kā par metru, bet par zelta medaļas ieguvēju kļuva turks Emins Ončels, kura rezultāts bija 68,50 metri.

Savu labāko rezultātu latvietis uzrādīja otrajā mēģinājumā, bet pārējos viņš nepārvarēja 60 metru robežu.

Iepriekš Latvijas sportistu labākais rezultāts šajā Olimpiādē bija ceturtā vieta, kuru izcīnīja augstlēcējs Mārtiņš Sulainis.

Citviet Olimpiādes vieglatlētikas sacensībās ceturtdien augstlēcēja Jūlija Tarvide izcīnīja dalītu septīto vietu ar rezultātu 1,72 metri, diska metējs Dagnis Roziņš ierindojās astotajā vietā ar rezultātu 50,49 metri, bet ar identisku sasniegumu izcēlās lodes grūdēja Elīna Ratkus, kuras rezultāts bija 13,66 metri.

Pie vēl vienas astotās vietas trīssoļlēkšanā tika Ieva Turķe, kura aizlēca 11,78 metru tālumā.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, kārtējos startus ceturtdien aizvadīja peldētāji, kuriem bija jāaizvada kvalifikācijas sacensības. Neviens no Latvijas peldētājiem pusfināliem nespēja kvalificēties, taču vistuvāk tam tika Emīls Pone, kurš 100 metrus uz muguras veica minūtē un 0,27 sekundēs, palika tūlīt aiz kvalifikācijas strīpas un kopvērtējumā ieņēma 18.vietu. Tikmēr Dana Kolidzeja 100 metrus brasā veica minūtē un 17,89 sekundēs un ierindojās 20.vietā, Artūrs Pesockis 200 metru tauriņstila distanci veica divās minūtēs un 15,15 sekundēs un izcīnīja 23.vietu, Arvis Aigars 100 metru brīvā stila distancē finišēja pēc 54,11 sekundēm un ieņēma 24.vietu, savukārt Krista Ceplīte startēja 400 metru brīvā stila distancē un izcīnīja 15.vietu.

Tāpat ceturtdien riteņbraukšanas grupu braucienā meitenēm bija jāveic 55 kilometru distance, savukārt zēni sacentās 71 kilometra distancē. Laika apstākļi riteņbraukšanai nebija labvēlīgi, jo ārā valdīja pamatīga tveice. Meitenēm jau pirmajā aplī kritienu piedzīvoja Viktorija Sipoviča, kurai ķibeles sagādāja ķēde. Abas pārējās – Elīna Sauka un Endija Rutule – distanci veica sekmīgi un finišēja attiecīgi 17. un 19.vietā. Zēniem trasē klājās daudz smagāk, un ne reizi Dāvis Perševics, Ēriks Toms Gavars un Nils Ķelderis nespēja izvirzīties lielās grupas vidusdaļā un sacensības noslēdza kā vieni no grupas pēdējiem dalībniekiem.

Olimpiādes džudo turnīrs ceturtdien nebija veiksmīgs nevienam no Latvijas sportistiem. Zaudējumus jau pirmajās cīņās piedzīvoja gan Linda Bēniņa svara kategorijā līdz 70 kilogramiem, gan Dāvis Dūda svarā līdz 73 kilogramiem, gan arī Gints Būmeisters, kurš neveiksmi pirmajā cīņā piedzīvoja svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiāde beigsies piektdien ar noslēguma ceremoniju, taču līdz tam Latvijas pārstāvjiem vēl ir jāaizvada dažas sacensības. Noslēdzošajā Olimpiādes sacensību dienā uz starta vēl izies šķēpmetēja Laine Donāne, kā arī pēdējos startus aizvadīs džudists Ralfs Rūsiņš un peldētāji.