Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
28. jūlijs, 2015
Drukāt

Šķindēs zobeni Zemgaļu svētkos (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamās nedēļas nogalē, 8. un 9. augustā, Tērvetē norisināsies Zemgaļu svētki ar amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem, vēsta rīkotāji.

Svētki tiek rīkoti jau 12. reizi, pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, bet iejusties 9.-13. gadsimta senās dzīves ritmā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm, stāsta biedrības “Latviešu karavīrs” vadītājs Normunds Jērums.

Līdz ar amatnieku tirdziņu un amatu demonstrējumiem, gaidāma X-XIII gadsimta karadraudžu cīņa par spēcīgākā kluba titulu Baltijas reģionā, vikingu kuģa vadīšana un ātrākā airētāja noskaidrošana, jātnieku paraugdemonstrējumi, IX – XIV. gadsimta baltu zobenu un bruņojuma demonstrācija, loku šaušanas turnīrs, bet svētdien, 9. augustā, svētku kulminācijā notiks kara gājiens uz Tērveti un uzbrukums pilij, savukārt ūdenstilpē varēs aplūkot IX gadsimta vikingu kuģi.

Svētkus organizē biedrība “Latviešu karavīrs”, ieejas maksa pieaugušajiem 3, skolēniem un pensionāriem – 2 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Neaizmirstiet uzaicinat ciemos Ai M …

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (9)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+