Kokteilis
Mīli

Šķiršanās pēc ilgu gadu kopdzīves: 10 izplatītākie iemesli 16

Šķiršanās pēc ilgu gadu kopdzīves

Tā vien šķita, ka attiecības jau sen ir nostabilizējušās un daudz maz saticīgas. Bet tāpat pēc 10-20 gadu ilgas kopdzīves attiecības tiek izbeigtas. Kāpēc tā? Kādas kļūdas nepieļaut tagad, lai arī pēc 20 gadiem jūs būtu laimīgi?

Nav seksa

Jā, seksuālās attiecības daudzās attiecībās pēc ilgāka laika var pārvērsties par rutīnu vai izzust vispār. Taču tas attiecībās ir ļoti svarīgs. Ja seksa nebūs, ar laiku zudīs arī citas tuvības izpausmes un dvēseliskums.

Finansiālie jautājumi

Ne velti psihologi iesaka izrunāt visus ar finansēm saistītos jautājumus vēl pirms laulībām. Visiem jautājumiem ir jāapmierina abas puses. Tu vari gadiem ilgi paciest vīra nesamērīgo tērēšanos, bet kaut kādā brīdī tas apniks.

Dzīvošana kopā bērnu dēļ

Arī šis iemesls noved pie šķiršanās. Kad bērni izaug un aiziet savā dzīvē, tu attopies blakus sev pilnīgi svešam cilvēkam. Jums vairs nav iemeslu palikt kopā, vai ne?


Sarunu trūkums

Sarunas par sadzīves lietām ir obligātas, no tām neizvairīsies. Ko nopirkt veikalā, kad remontēt vannasistabu… Bet, vai jūs vēl par kaut ko citu runājat? Nē? Tad nav jābrīnās, ka attiecības iet uz galu.


Kompromisu trūkums

Ja attiecībās tiek pieņemts tikai vienas puses viedoklis, tad drīz vien otra puse kļūst izvēlas izstāties no šīs savienības. Gribi vai, nē, bet reizi pa reizei katram ir jāpieņem kopromisi.

Krāpšana

Krāpšana ir ļoti sāpīga. Tam cilvēkam, kurš tiek piekrāpts, protams. Jā, var mēģināt piedot un aizmirst, bet, lai attiecības izdotos, šo tematu vairs nedrīkst aizskart. Ja katrā strīdā tiks pieminēts šis grēks, tad labāk uzreiz visu pārtraukt.


Nekā kopīga

Katrā savienībā ir jābūt kaut kādām kopīgām interesēm. Ja pārim nav neviena saskarsmes punkta un katras brīvdienas viņi pavada šķirti, tad tādām attiecībām nav nākotnes.

Nespēja tikt pāri dzīves grūtībām

Varbūt tos 15 gadus jūs dzīvojat mierīgi un saticīgi, bet pēkšņi notiek kaut kas tāds, kas pilnībā maina jūsu dzīvi: tuvinieka nāve, dzīvesvietas maiņa, darba vai sociālā stāvokļa zaudējums utt. Ja pāris negrasās šīm grūtībām tikt pāri kopā, tad nekas neizdosies.

Nav vēlmes mainīties

Laika gaitā cilvēks mainās. Kāds kļūst gudrāks, kāds aktīvāks, kāds slinkāks. Tas viss ir normāli. Bet, ja viens no partneriem ir “iesprūdis” kādā fāzē vai vecumā, tad ir skaidrs, ka otrs vēlēsies iet uz priekšu un tur viņu ceļi šķirsies.


Devīguma trūkums

Laulībā ir svarīgi izrādīt mīlestību, uzmanību un rūpes. Vienkārši tāpat, neprasot neko pretīm. Ja jūsu attiecības balstās uz “tu man, es tev” principa, tad agrāk vai vēlāk radīsies sajūta, ka jūs esat nevis mīļotie cilvēki, bet gan biznesa partneri.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv