Ekonomika
Bizness

“Škoda Vagonka” komentē izteiktos pārmetumus par iespējamu saistību ar noziedzīgām darbībām0


Uzņēmuma “Škoda Vagonka” viceprezidents Ivo Gurnaks (no kreisās) un “Škoda Vagonka” biznesa attīstības direktors Romāns Sorkins.
Uzņēmuma “Škoda Vagonka” viceprezidents Ivo Gurnaks (no kreisās) un “Škoda Vagonka” biznesa attīstības direktors Romāns Sorkins.
Foto: Zane Bitere/LETA

“Škoda Vagonka” atzinīgi vērtē Pasažieru vilciena (PV) lēmumu paziņot “Škoda Vagonka” kā vilcienu iepirkuma uzvarētāju.

Uzņēmums arī pauž gatavību parakstīt attiecīgo līgumu ar PV un sākt darbu pie jauno vilcienu piegādes.

“Škoda Vagonka” ir pārliecināta, ka PV atkārtoti un rūpīgi izvērtējis visus iesniegtos piedāvājumus, stingri ievērojot konkursa nolikumu un Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) prasības.

“Škoda Vagonka” reģionālais pārdošanas direktors, Latvijas vilcienu iepirkuma projekta vadītājs Romans Sorkins atzīmē, ka tādēļ nav šaubu, ka “Škoda Vagonka” piedāvājums ir konkurētspējīgs un tehniski pamatots.

Ražotājs pauž arī bažas par Latvijas plašsaziņas līdzekļos publicētajiem paziņojumiem,

kas apšauba iepirkuma procesa godīgumu un caurspīdīgumu un “Škoda Transportation Group” reputāciju.

Kā atzīmē R. Sorkins, “Škoda Vagonka” ir atsevišķs patstāvīgs uzņēmums “Škoda Transportation Group” koncerna sastāvā, kas nekad nav bijusi iesaistīta nekādos apšaubāmos vai aizdomīgos darījumos ne Latvijā, ne citā valstī.

“Škoda Vagonka” bija un ir koncentrēta uz to, lai klienti būtu droši, ka saņem izcilus un tehniski progresīvus produktus un risinājumus.

Tādējādi nav šaubu par “Škoda Vagonka” izcilo reputāciju, uzsver R. Sorkins.

“Attiecībā uz apsūdzībām pret citiem “Škoda Transportation Group” uzņēmumiem Latvijā visi šādi apgalvojumi ir nepierādīti un nepamatoti,” norāda R. Sorkins.

Pēc viņa sacītā, “Škoda Transportation Group” ir pilnīgi pārliecināta, ka neviens “Škoda Transportation Group” uzņēmums nav bijis vai nav iesaistīts neētiskā vai pat noziedzīgā darbībā un kategoriski noraida jebkādus Latvijas plašsaziņas līdzekļos publicētus paziņojumus, kas apšauba “Škoda Transportation Group” reputāciju.

“Šādi publiski paziņojumi, kas nav balstīti uz pierādītiem faktiem, kurus apstiprinājusi neatkarīga tiesa, rada ievērojamu kaitējumu “Škoda Transportation Group”.”

Kā atzīmē R. Sorkins, šogad “Škoda Transportation Group” svinēs savu 160. gadadienu, un tai ir ievērojama pieredze un izcila reputācija visos tirgos, kuros tā bija vai ir pārstāvēta.

“”Škoda Vagonka” tic neatkarīgai, atklātai un godīgai visu iesaistīto valsts uzņēmumu un institūciju lēmumu pieņemšanai Latvijā un ka netiks pieļauta nelikumīga iejaukšanās šādā lēmumu pieņemšanā.”

Tāpat R. Sorkins uzsvēra, ka “Škoda Vagonka” nevēlas iesaistīties jebkādos politiskos strīdos Latvijā un ir ieinteresēta tikai piedāvāt augstas kvalitātes elektrovilcienus savam klientam – “Pasažieru vilcienam” un Latvijas pasažieriem.
Saistītie raksti

“LA.lv” atgādina, ka par tiesībām piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus sacentās četri pretendenti – “Talgo”, Šveices kompānijas “Stadler” Polijas meitasuzņēmums, Spānijas kompānija “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) un “Škoda Vagonka”.

Šis ir Latvijas trešais mēģinājums nopirkt jaunus vilcienus.

Pirmajā iepirkumā piedalījās CAF un “Stadler”, par uzvarētāju tika pasludināts CAF, taču pēc “Stadler” ierosinātās tiesvedības konkursa rezultāts tika atcelts.

LA.lv