×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. marts, 2017
Drukāt

Skolā divas saunas, kurās uzdzīvo savējie? Madonas skolas direktors “iziet no rāmjiem” (31)

Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta.Ekrānšāviņš no "Bez Tabu" sižeta.

Madonas 2. vidusskolas direktors, kurš vienlaikus ir arī novada domes deputāts, skolā nodarbina daudzus radiniekus, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”. Apciemojot skolu, žurnālisti pārliecinājās, ka direktora reakcija uz kritiku – neadekvāta.

Raidījums vēstīja, ka skolā strādā viņa sieva, kas savulaik bijusi bibliotekāre, bet tagad ir direktora vietniece, darbā pieņemts dēls kā palīgstrādnieks, sievas māsa un viņas dēls, kā arī sievasmāte. Arī citi madonieši gribētu strādāt skolā, kaut vai par apkopēju kā sievasmāte, pauda raidījumā, atsaucoties uz vietējo iedzīvotāju reakciju.

Uz pārmetumiem par ģimenes biznesu skolā, direktors Valentīns Riekstiņš bijis rupjš: “Tinieties ārā! Nevaru un negribu atbildēt! Man nav jums jāatbild! [..] Paskatoties ģīmī, redzams, kas jūs tādi esat. Man nav jāstāsta nekas! Tas ir ētiski! Jūs kaut kādus “sūdus” meklējat! Paskatieties uz savu ģīmi spogulī!”

Madonas novada pašvaldība skolu reformas ietvaros iecerējusi apvienot Madonas 2. vidusskolu ar Madonas 1. vidusskolu. Pret to pat tiesā cīnās V. Rakstiņš. Pašvaldības nostāja ir nelokāma – skolas ir jāapvieno, jo mazpilsētā ir pārāk daudz skolu.

Mācību iestādē ir divas saunas, viena no tām sākumskolā. Iedzīvotāji, kuri vēršas “Bez Tabu” min, ka tās izmantojot vien šaurs cilvēku loks – Rakstiņu ģimene, radinieki un pietuvinātas personas. Tāpat iedzīvotāji stāsta, ka vienu no saunām bieži izmantojot direktora dēls.

Madonas domē raidījumam uzsvēra, ka infrastruktūra nav šauram lokam. “Man jāsaka, ka skumji, ja tā ir. Esam saņēmuši paskaidrojumus no skolas vadības par direktora dēla uzdzīvi. Proti, stāsta, ka telpu izmantošana tiekot kontrolēta. Tā varbūt ir tikai formāla atrakstīšanās. Lai gan ir kameras skolā, tās, visdrīzāk, tos momentus nefiksē,” komentēja Solvita Seržāne, Madonas domes pārstāve.

Aģentūra LETA pašvaldībā noskaidroja, ka tiks veikta sīkāka pārbaude par Madonas 2.vidusskolas direktora, domes deputāta Valentīna Rakstiņa (Tautas kontrole) rīcību, nodarbinot skolā savus radiniekus.

Madonas mērs Andrejs Ceļapīters ir zinājis par radinieku nodarbināšanu, algu pacelšanu, saunām skolā un V. Rakstiņa nesaskaņām ar skolotājiem, taču nespēja paskaidrot, ko dome darījusi, lai atrisinātu radušās aizdomas par Madonas 2.vidusskolas vadības rīcību, vēsta aģentūra.

“Radniecība nav šķērslis darbu veikšanai, tas ir likumīgi,” sacīja A. Ceļapīters, piebilstot, ka darbinieku algošana ir iestādes vadītāja atbildība. Taču priekšsēdētājs nenoliedza, ka radinieku nodarbināšana raisījusi aizdomas gan Madonas iedzīvotājiem, gan domes deputātiem, tāpēc pašvaldība nolēmusi veikt sīkāku minēto notikumu pārbaudi.

Tāpat Ceļapīters pastāstīja, ka Madonas 2.vidusskolu apmeklējusi Valsts darba inspekcija, tādējādi skaidrojot jautājumus par konfliktu starp pašvaldību un skolas vadību, kad tā vēlējusies pacelt algu piemaksas, taču domes izpilddirektors tam nav piekritis.

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) vērsīsies Korupcijas novērošanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot izvērtēt Madonas 2.vidusskolas direktora, domes deputāta V. Rakstiņa kā amatpersonas iespējamo interešu konfliktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Piln’ib’a atbalstu direktoru. Nejaucieties tur, kur jau ta ir EIROPAS SAVIENIBAS krahs.

 2. Atbrauciet uz Bauskas skolām, tad redzēsiet kas ir ģimenes bizness skolās. Ceļapīter, rimsties!

 3. “TAUTAS” KONTROLE …:)

 4. Viņi spēj izdarīt to, ko normāls cilvēks pat nespēj izfantazēt…

 5. Nu lielākā daļa pašvaldību izsaimnieko līdzekļus. Lieciet mierā to Riekstiņu. Kas notiek Kārsavas novadā kāds ir painteresējies?

 6. tie bez tabisti arii ir muldoņas.
  un labi sežeti izdodas reti(pēdējos 3 gadus šo raidījumu neskatos, tad jau labāk Nina Hartley)
  ..beet kaut ko vajag

 7. Normāls komuņjaga Atbildēt

  Ar šādiem LV grāvējiem pilni novadi. Viņi vienkārši iedomājas, ka aborigeniem jākalpo Kungu šlakai!:) Naudai jāieplūst korekti un prognozējami. Ik mēnesi.
  Veci un nelabojumi komunisti:(

 8. Lauku skoliņas tiek pārvērstas par maziem ģimenes uzņēmumiem.Dobeles pusē tieši tāpat,žēl tikai ka zināšanu līmenis ir zems…

 9. Tad nu gan gardais kumosiņš nabagiem – apkopēja un palīgstrādnieks….
  Varbūt vajag kā slimnīcās – Valdes ieviest, kur rodņai atrasties?

 10. Balvu novada ,Krišjāņu pamatskolā tāda pati kārtība,skolotāju visatļautība un diezin,kad pēdējo reizi tur ir bijusi direktore??? tur viņu nemaz neredz,apkopējas komandē visus skolā,kurš drīkst ieiet un kurš ne,kā arī uz kādiem 23 skolniekiem , 12 darbinieki,kam to pateikt…. tik visi arī savējie dara pa skolu ko grib,rīko visādas dzeršanas utt,un arī neviens neklapē ne ar ausi…pa visu Latviju ir tādu sūda brāļu pietiekoši,sen tādas skolas vajadzēja slēgt,ja par 9.klasēm ir tika pārdesmit bērni,priekš kam ,tāda skola pastāv vai tas vispār ir izdevīgi?????

 11. Šitādus nodokļu maksātāju naudas izsaimniekotājus sen laiks atlaist no darba . Un tas vēl ir viegli teikts ! Te jau ir krimināllieta ! Direktors ir krimināli sadāma persona ! Nekaunības kalngals !

 12. Siles princips valda Latvijā – no seimistu lielās siles līdz mazajām reģionālajām silēm – ja esi ticis pie siles, esi cilvēks un neaizmirsti padalīties ar tuviniekiem.

 13. Kāds ta viņam ir uzvārds- Riekstiņš vai Rakstiņš? Tādas cūcības notiek daudzās skolās….

 14. TV izskatījās pēc plānprātiņa.
  Kas tie tādi par vēlētājiem, ja tāds, piedodiet, histēriķis ticis par deputātu?
  Tādam gan vieta nav skolā, varētu iet par cietuma uzraugu.

 15. IKVD to vajadzēja izkontrolēt ātrāk- tagad savu atbildību nokrata uz KNAB pleciem. Viltnieki!

 16. tevi labi zinu ta ka tagad zini pa purnu bus garantets atrausies pat nezinot no kuras puses

 17. Nu viņa purns ir tiešām kā nodezēries purns tizls

 18. Pļaviņās ir līdzīgi

 19. Dzelzavas speciālā internātpamatskola tas pats variants, tik nabaga radinieku vairāk!

  • Slokas internātskolā direktors un mācību daļa skolu vada kā ģimenes uzņēmumu. Jūrmalas dome neklapē ne ar ausi, ka pie stūres mazā skoliņā civilģimene ( direktors ar savu bērnu māti)

 20. Ieputināt DDT – lai tie korupcijas prusaki nosprākst…

 21. Pareizi,ka uzradās tomēr kāds kurš uzdrīkstējās beidzot to perēkli likvidēt!!!
  Izklausās ka tur valda direktoram visatļautība.Vajag saknē nogriezt un tādu saunu atļaut izmantot visiem kurš to vēlās,kuriem ir saistība ar to skolu,skolēniem,vecākiem,skolotājiem!!!!!!

 22. It kā pareiza doma – paskatīties spogulī, novērtēt adekvātumu – bet kāpēc rupeklis to neattiecina uz sevi?
  Es savu bērnu pa gabalu turētu no šāda “pedagoga”..

 23. Kādēļ vispar skola vajadzetu but saunai kads var paskaidrot?

 24. būs jāpiesakās darbā, man ļoti patīk saunas

  • ko kus saprot ar saunu ? pimeram es to saukto saunu ”parasta pirts+dusa” pec trenina apmekleju. ja kas sporta zale bij oficali iznomata.

 25. atlaist!

 26. “You’ re are fake news!Jūs kaut kādus “sūdus” meklējat!” Trampisms rullē pa planētu.

Draugiem Facebook Twitter Google+