Latvijā
Izglītība

Matemātikas eksāmena uzdevumi nopludināti skolā ar krievu mācību valodu 16

Kāda izglītības iestāde tīši nopludinājusi centralizētā matemātikas eksāmena uzdevumus, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Valsts pārbaudījums matemātikā notika 19.maijā, un tad VISC norādīja, ka eksāmens pagājis bez starpgadījumiem. Lai gan VISC joprojām nav saņēmis oficiālu iesniegumu par pārkāpumu eksāmena norisē, esot zināms, ka aptuveni divas stundas pirms eksāmena sākuma tika nopludināti eksāmena uzdevumi. To, kura eksāmena daļa tikusi nopludināta, VISC patlaban nezinot.

VISC skaidroja, ka pirms eksāmena sākuma uzdevumi tikuši nobildēti un bildes – izplatītas. Centrā uzsvēra, ka eksāmenu nopludināja izglītības iestādē, neatklājot, vai tas noticis kādā konkrētā vai arī vairākās izglītības iestādēs.

Eksāmena darbs lejupielādei skolās īpašā sistēmā pieejams jau no plkst.8, savukārt eksāmena sākums bija plkst.10.

VISC, reaģējot uz saņemto informāciju, par to ziņoja Valsts policijai, kas jau izmeklē arī latviešu valodas centralizētā eksāmena trešās daļas noplūdi. Matemātikas eksāmena kontekstā iekšējā pārbaude VISC nenotiks, jo te esot skaidrs, ka eksāmens “tīši nopludināts no izglītības iestādes”.

Uz jautājumu par to, vai skolēniem nāksies eksāmenu pārkārtot, VISC norādīja, ka skolēniem skolas vadības veikto pārkāpumu dēļ nebūs jācieš. Savukārt iespējamie sodi personām, kas eksāmenu nopludināja, ir Valsts policijas kompetences jautājums.

VISC pauda, ka kādu brīdi eksāmena dienā uzdevumi cirkulējuši arī sociālajā tīklā “Twitter”.
Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA teica, ka policija šobrīd gaida, kad atbildīgā iestāde vērsīsies ar iesniegumu, lai policija varētu sākt izmeklēšanu.

Matemātikas eksāmena uzdevumi nopludināti skolā ar krievu mācību valodu

Šodien 9.klases matemātikas eksāmena uzdevumi nopludināti kādā izglītības iestādē ar krievu mācību valodu, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

Catlaks uzsvēra, ka šorīt nopludināta matemātikas eksāmena versija krievu valodā, tādējādi sašaurinot potenciālo skolu loku, kur varētu būt nopludināti eksāmena uzdevumi.

VISC rīcībā ir fotogrāfijas, kurās redzams, ka eksāmena lapas, visticamāk, bildētas uz skolas galda, līdz ar to, Catlaka ieskatā, Valsts policijai, kurai šodien VISC nodevis iesniegumu ar lūgumu sākt kriminālprocesu, nebūšot lielu grūtību konstatēt vainīgo.

Eksāmena uzdevumi esot pārsūtīti ar telefona starpniecību.

Catlaks norādīja, ka notikušais ir skolas vadības atbildība – vai nu skolas vadība pati ir nopludinājusi eksāmena uzdevumus, vai arī rīkojusies bezatbildīgi, pieļaujot, ka telpā, kurā atrodas eksāmena darbi, ienākušas nepiederošas personas.

VISC vadītājs pauda cerību, ka vainīgo izdosies atrast līdz eksāmenu sesijas beigām jūnija otrajā pusē.

LA.lv