×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

“Skolas augļa” programmu turpinās arī nākamajā mācību gadā; finansējums vēl neskaidrs

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Lai gan pašreizējā bezmaksas augļu un dārzeņu izdales programma Latvijas skolās beigsies rīt, tā tiks turpināta arī nākamajā mācību gadā. Taču nav zināms Latvijai pieejamais finansējuma apjoms, kā arī nākamā mācību gada produktu izdales periods, informēja Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamentā.

Kā norāda ministrijā, programma “Skolas auglis” ik gadu ilgst vidēji 15 nedēļas un tā tiks turpināta arī nākamajā mācību gadā. Taču, ņemot vērā, ka par finansējuma piešķiršanu dalībvalstīm Eiropas Komisija lemj katru gadu līdz 31.martam, Latvijai pieejamais finansējuma apjoms vēl nav zināms, līdz ar to nav zināms arī nākamā mācību gada produktu izdales periods.

Jaunums programmā nākamajam gadam būs tas, ka izglītojošos pasākumus, kas līdz šim bija jāīsteno skolu budžeta ietvaros, turpmāk 90% apmērā finansēs no Eiropas Savienības (ES) budžeta, bet atlikušos 10% finansēs no valsts budžeta. Citus programmas nosacījumus nav plānots mainīt.

Kā ziņots, šajā mācību gadā programma tika sākta pērn 3.novembrī, skolēniem visā Latvijā trīs reizes nedēļā izdalot 100 gramu porcijas, kurās ir āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni, kāļi vai minēto produktu asortu porcijas.

Saskaņā ar noteikumiem augļu un dārzeņu audzētājiem 2014.-2015.mācību gadā noteiktas šādas kompensācijas likmes par vienu 100 gramu porciju: par neiesaiņotiem produktiem 0,14 eiro, par iesaiņotiem produktiem un neiesaiņotiem produktu asortiem – 0,18 eiro, bet par iesaiņotiem produktu asortiem – 0,20 eiro.

ES līdzfinansētā programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem Latvijas skolās sāka darbu 2010.-2011.mācību gadā. Tolaik programmā piedalījās 63% izglītības iestāžu no kopējā valsts izglītības iestāžu skaita, savukārt pagājušajā mācību gadā skolu skaits sasniedza 91%.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu patēriņu skolēnu vidū, veicinot veselīgas ēšanas paradumus un nākotnē samazinot veselības aprūpes izmaksas, ko izraisa aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimības. Programmas budžetu veido ES līdzfinansējums 75% un valsts budžeta līdzekļi 25% apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+