×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Skolas avīžu tradīcija – joprojām dzīva

plesums_gita_ognneva_14

Latvijas Lauksaimniecības universitātes laikraksta “Plēsums” rīkotajā skolu avīžu konkursā “Ceļā uz augstskolu” laurus plūca skolēni no dažādiem valsts reģioniem – laureātu vidū bija gan tukumnieki, gan liepājnieki, gan salaspilieši.


“Avīžu veidošana ir nozīmīga skolas kultūras dzīves tradīcija,” uzsvēra jaunie 
avīžnieki, kuri pulcējās konkursa noslēguma pasākumā.

Konkursā, iesniedzot 22 darbus, piedalījās astoņu skolu avīzes. “Lai arī kādreiz teju ikkatrā skolā aktīvākie jaunieši veidoja avīzi, mūsdienu dzīves ritms un finansiālās iespējas likušas daudziem izvēlēties informāciju publicēt mājas lapās vai multimediju ekrānos skolas gaiteņos. Kā laikraksta ar 55 gadu pieredzi veidotāji esam priecīgi, ka, par spīti daudzveidīgajam komunikācijas kanālu klāstam, skolēni ar lielu aizrautību un bagātu izdomu turpina veidot skolas avīzes, tā saviem skolasbiedriem nododot pašas svarīgākās un interesantākās ziņas par aktualitātēm skolas dzīvē,” norāda “Plēsuma” ziņu redaktors Aigars Ieviņš.

Dažas skolas, pārņēmušas lielo laikrakstu pieredzi, informāciju piedāvā gan internetā, gan drukātā formātā. “Arī mēs izmantojam jaunāko tehnoloģiju iespējas, tomēr nedomājam atteikties no drukātas skolas avīzes. Uzskatām, ka skolas avīzi ir svarīgi ne tikai redzēt ekrānā, bet arī paturēt rokās – tad tai uzreiz ir cita vērtība,” uzskata Anna Makārova no Tukuma 2. vidusskolas, kura skolas avīzi veido jau kopš 5. klases.

 

Avīzēs publicētajos rakstos skolēni ne vien stāsta par aktuālāko skolas dzīvē, bet arī spējuši pievērst skolas vadības uzmanību dažādām problēmām, veicinot to ātrāku atrisināšanu. Kādā skolā panākta stingrāku sanitāro normu ievērošana un ēdienkartes pilnveidošana skolas ēdnīcā.

 

Veidot skolas avīzi jauniešus motivē vēlme aktīvi iesaistīties skolas dzīvē, pirmajiem uzzināt visus jaunumus, kā arī lielais atbalsts no skolotājiem un avīzes lasītājiem. Daudzi konkursa dalībnieki atzinuši, ka vēlētos savu dzīvi saistīt ar plašsaziņas līdzekļiem, tādēļ plāno pēc vidusskolas absolvēšanas studēt žurnālistiku vai sabiedriskās attiecības.

Konkursu atbalstīja arī “Latvijas Avīze”, laureātiem dāvājot laikraksta abonementu trim mēnešiem, kā arī izdevniecības “Lauku Avīze” izdoto grāmatu komplektu.

Skolu avīžu konkurss “Ceļā uz augstskolu” tika rīkots kā viens no laikraksta “Plēsums” 55. jubilejas pasākumiem. “Plēsums” ir Latvijā senākais augstskolas izdevums.

 

Uzziņa

Galvenās balvas skolu avīžu konkursā ieguva:

nominācijā “Saturīgākā avīze” (saturā bagātākā un domas rosinošākā) – Tukuma 2. vidusskolas avīzes “Spogulis” 5. numurs;

nominācijā “Redzamākā avīze” (labākais vizuālais noformējums) – Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas avīzes “Videnīte” septembra numurs;

nominācijā “Labākais raksts” – Sabīne Sarkane par rakstu “Nākotnes izvēles” Salaspils 1. vidusskolas avīzē “Logs”;

nominācijā “Labākā fotogrāfija” – Imants Loškarevs par fotostāstu “Viena diena vidusskolnieka dzīvē” Indras vidusskolas avīzē “Tilts”;

nominācijā “Labākā ilustrācija” – zīmējumu konkursa “Mūsu karjeras izglītība” uzvarētāju darbi Z. A. Meierovica Kabiles pamatskolas avīzē “Kabata”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+