×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Skolas darbgalds jaunajiem uzņēmējiem

aperunaa_vs

Viens no Apes novada veiksmes stāstiem ir Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības projektu “Pērc vietējo preci” (“Buy Local”) un “Ideja uz robežas” īstenošana Setomā Igaunijā un Apes novadā.

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Apē.

Nozīmīgākais “Buy Local” ieguvums ir koksnes pārstrādes inkubatora izveidošana uz D. Ozoliņa Apes vidusskolas bāzes ar mācību klasēm Gaujienā, Trapenē un Virešos. Tas nozīmē, ka apmācībām un nelielu preču partiju izgatavošanai var izmantot darbgaldus, ēvelsolus, frēzmašīnas, slīpmašīnas un visus iespējamos darbarīkus.

Viena no projekta vadītājām Apes novadā Liene Ābolkalne uzsvēra, ka projekts realizēts sadarbībā ar igauņiem, kur arī ir vietējo dabas resursu izmantošanas centrs ar mācību klasi Obinitsā: “Kokapstrādes inkubators Apē un mācību klases ir mērķis, lai dotu iespēju mūsu vietējo uzņēmēju aktivitātēm.”

“Jā, uz kokapstrādes darbnīcu nāk mājamatnieki,” apstiprina Apes vidusskolas darbmācības skolotājs Normunds Prazņicāns. “Parasti sev izgatavo vai salabo mājsaimniecībā nepieciešamās lietas. Bet brauc arī uz Igauniju, skatās, kas varētu noderēt viņiem,” viņš paskaidro.

Apē ir divi jaunieši, kuri ārzemju peļņas vietā gribētu pamēģināt uzsākt savu biznesu tieši te. Nauris Teteris uzsver sākuma grūtības:

 

“Nav kam prasīt padomu. Ir ļoti svarīgi saņemt informāciju gan juridiskajos, gan tirgus, gan finansiālā atbalsta, gan pareizas dokumentu kārtošanas un daudzos citos jautājumos. Ja būtu Apē uz vietas cilvēks, kurš paskaidro, ievirza, savu uzņēmējdarbību sākt būtu vienkāršāk. Es, piemēram, šobrīd strādāju par ekskavatoristu, taču vēlos izaugsmi, savu biznesu un vēlos, lai man arī kāds palīdz.”

 

Tāpēc viņu iepriecināja vides un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža sacītais, ka katrā novadā drīz būs biznesa konsultants.

Projekts ir pārrobežu, tāpēc igauņi puspajokam, pusnopietni aicinājuši kaimiņus atvērt savu uzņēmumu Igaunijā. Tur noteikumi pavisam citi un ievērojami vienkāršāki, tomēr Nauris saka, ka tas nebūšot atbalsts Latvijai.

Tā kā šobrīd aktuāls ir jautājums par konsultāciju iespējām, Liene jau plāno sākt darbu pie nākamā Latvijas un Igaunijas sadarbības projekta: “Šajā pārrobežu programmā var startēt, lai rastu iespēju jaunajiem uzņēmējiem organizēt informatīvos seminārus, skaidrot grāmatvedības jautājumus – principā tiktāl sagatavot topošo uzņēmēju, ka viņš var sākt patstāvīgu darbu.”

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+