×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Skolas grāmatvedei – garnadzei piespriež četru gadu cietumsodu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Krimināllietā par 81 570 latu (116 063 eiro) piesavināšanos no Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas apsūdzētajai bijušajai mācību iestādes grāmatvedei Ritai Andrejevai Rēzeknes tiesa piespriedusi četru gadu cietumsodu bez mantas konfiskācijas, bet ar aizliegumu trīs gadus ieņemt grāmatveža amatu.

Kā informēja tiesā, otrajai lietā apsūdzētajai – skolotājai-metodiķei Larisai Poišai – tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem bez mantas konfiskācijas.

Andrejevai būs jāatmaksā arī 78 190 eiro materiālā kompensācija. Savukārt 33 642 eiro materiālo kompensāciju Andrejevai un Poišai būs jāatmaksā solidāri.

Prokurors Andrejevai bija pieprasījis četrarpus gadu cietumsodu bez mantas konfiskācijas ar aizliegumu trīs gadus ieņemt grāmatveža amatu. Poišai apsūdzības uzturētājs bija pieprasījis brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem nosacīti bez mantas konfiskācijas un ar pārbaudes laiku uz trim gadiem.

No bijušās grāmatvedes Prokurors bija pieprasījis piedzīt arī 78 190 eiro materiālo kompensāciju. Vēl 33 642 eiro materiālo kompensāciju bija pieprasīts piedzīt solidāri no abām apsūdzētajām.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Šēnberga iepriekš pavēstīja, ka saskaņā ar apsūdzību laikā no 2009.gada marta līdz 2011.gada jūnijam grāmatvede, izmantojot internetbankas pakalpojumus, no vidusskolas norēķinu kontiem uz skolotājas privātajiem norēķinu kontiem pārskaitīja vairāk nekā 26 454 latus. Pārskaitīto naudu abas personas izlietoja savām vajadzībām.

Otrā epizodē grāmatvede no vidusskolas piesavinājās vairāk nekā 55 116 latus (78 423 eiro), kurus iztērēja privātiem pirkumiem un aizdevumu segšanai.

Pēc apsūdzības domām, grāmatvede sagrozīja vidusskolas grāmatvedības uzskaites datus un kārtoja grāmatvedību tā, lai nebūtu atspoguļoti visi saimnieciskie darījumi un naudas līdzekļu izdevumi.

Grāmatvede apsūdzēta par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, savukārt skolotāja-metodiķe apsūdzēta par piesavināšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kur tas redzēts Atbildēt

    Bet bomža noslepkavošana – nosacīti

  2. Manuprāt, ja šis ir pirmais pārkāpums, pietiktu ar naudassodu un diviem gadiem cietumā.

  3. par slepkavoshanu dod mazak ……domajiet pashi

Draugiem Facebook Twitter Google+