×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Skolās grasās ieviest civilās aizsardzības mācību (5)

Foto -LETAFoto -LETA

Vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs tiks ieviesta civilās aizsardzības mācība jeb kurss “Cilvēkdrošība”, informēja Valsts Izglītības satura centrā.

Kursa izstrādei un ieviešanai būs nepieciešams 540 550 eiro. Skolēniem plānots mācīt par veselības un cilvēkdrošības jautājumiem.

Ceturtdien, 12.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts informatīvais ziņojums “Par civilās aizsardzības kursa izmaksām, ieviešanas grafiku vispārējās izglītības iestādēs un profesionālās izglītības iestādēs”.

Lai civilās aizsardzības kurss skolās tiktu atbalstīts, tas vēl jāskata valdībā.

Lai īstenotu kursa ieviešanu, nepieciešams izstrādāt kursa saturu, mācību un metodiskos līdzekļus un nodrošināt pedagogu profesionālo pilnveidi. Mācību plānots pakāpeniski sākt ieviest no 2015. līdz 2018.gadam.

Pirmsskolā plānots mācīt par ikdienā iespējami bīstamās situācijām, drošu uzvedību izglītības iestādē, mājās, uz ielas, uzturoties dabā, evakuāciju no izglītības iestādes.

Pamatizglītības 1.-4.klasēs plānots pievērst uzmanību ikdienā iespējamām bīstamām situācijām, drošai uzvedībai izglītības iestādē, mājās, transportā, uz ielas, uzturoties dabā, kā arī ēvakuācijai no izglītības iestādes.

Pamatizglītības 5.-9.klasēs plānots mācīt par rīcību dažādu apdraudējumu gadījumos, rīcību, dzirdot trauksmes signālu, evakuācija no izglītības iestādes, pirmās palīdzības sniegšanu, valsts iestāžu dienestiem, kas veic katastrofu pārvaldīšanu, veselības un sporta izglītības jautājumiem, kā arī dzimumu līdztiesību un morāli.

Vidusskolā 10.-12.klasēs un profesionālās izglītības iestādēs plānots kursa saturu veidot par valstī iespējamām katastrofām un to sekēm, civilās trauksmes un apziņošanas sistēmu, evakuācija no izglītības iestādes, vispārējiem evakuācijas pasākumiem katastrofas gadījumā, individuāliem aizsardzības līdzekļiem katastrofas gadījumā, pirmās palīdzības sniegšanu, valsts civilās aizsardzības sistēmas struktūru, organizāciju un vadību, iedzīvotāju tiesībēm un pienākumiem civilajā aizsardzībā, terorismu un tā izpausmem, veselības un sporta izglītības jautājumiem, dzimumu līdztiesību un morāli, cilvēku ekspluatācijas formām – prostitūciju, cilvēku tirdzniecību, fiktīvajām laulībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. domaaju ka ari militara apmaciba nebutu par sliktu sada vecuma jauniesiem (10-12klase)

  2. Šādi skolas solā sēdoši bērni laikam ir no padomju laika arhīviem ņemta,kad skolnieki skolotājas par kucēm nesauca,spaisu nepīpēja un klasē huligāniski neuzvedās.

  3. Civilās aizsardzības mācības vietā,daudz lietderīgāk un praktiskāk būtu padomāt par patvertnēm civiliedzīvotājiem
    (kā,piemēram izraēlā),kā arī atjaunot visus dzeramā ūdens pumpjus!

  4. esmu par.. man ir trīs bērni un es uzskatu ka nekad nav par daudz bērniem mācīt par drošību,,,

  5. Sviests kaut kāds! Vai bērni tā jau nav pārslogoti? Te vienā katlā samests dīvainas lietas.
    Vispār, ļoti aizdomīgi. Kas zem tā patiesībā tiek bīdīts? Vai ne par seksu, kontracepciju un toleranci pret dažādajām dzimumu maiņas un seksualitātes formām?

Draugiem Facebook Twitter Google+