Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
29. augusts, 2014
Drukāt

Skolās gribētu lielāku disciplīnu

Foto - LETAFoto - LETA

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju mudina skolas vairāk uzmanības pievērst skolēnu disciplinēšanai, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptaujas rezultāti.

Pētījumā aptaujātie lūgti atzīmēt, kuras ir vissteidzamāk risināmās problēmas Latvijas skolās. Lielākā daļa (57%) aptaujāto norādījuši uz disciplīnas trūkumu skolēnu vidū. Gandrīz puse (46%) aptaujas dalībnieku norādījuši arī uz labu skolotāju trūkumu un zemajām skolotāju algām. Tāpat minēta nepietiekama mācību kvalitāte un slikts materiāli tehniskais nodrošinājums.

Salīdzinot ar 2013. gadu, disciplīnas trūkumu skolēnu vidū, kas tiek uzskatīts par vissteidzamāk risināmo problēmu Latvijas skolās, šogad aptaujātie atzīmējuši retāk. Tikmēr šogad aptaujātie biežāk nekā pērn par vissteidzamāk risināmajām problēmām uzskatījuši zemas skolotāju algas un labu skolotāju trūkumu.

Mēģinot novērtēt, kurš izglītības virziens vispārizglītojošās skolās būtu jāatzīst par prioritāru, visbiežāk aptaujātie norādījuši matemātiku, dabaszinības un tehniskās zinības. Sociālās un humanitārās zinātnes atzīmējis neliels skaits aptaujāto.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+