×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Skolās ieviesīs finanšu mācību

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Skolās tiks ieviests speciāls mācību kurss par finanšu jautājumiem, intervijā laikraksta “Telegraf” pielikumam “Delovoj Telegraf” stāsta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Viņš norāda, ka viena no FKTK prioritātēm ir iedzīvotāju izglītības līmeņa celšana par finanšu jomu. Viens no pasākumiem šī mērķa sasniegšanā paredz izmaiņas skolu mācību programmās, lai sniegtu skolēniem nepieciešamās finanšu un ekonomikas zināšanas.

“Patlaban finanšu pakalpojumi ir kļuvuši par ikdienas masu produktu un skolai savlaicīgi jānodrošina zināšanas par to izmantošanu. Par finanšu jomu nepieciešamas plašas zināšanas, lai, izejot no skolas ar pasi rokā, jaunais cilvēks būtu gatavs pieņemt pareizus lēmumus finanšu jomā,” skaidro Zakulis.

FKTK vadītājs stāsta, ka mācību kurss ilgs četrus gadus un tiks uzsākts 5.klasē.

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Pļaviņa paskaidroja, ka finanšu mācību nav plānots skolās ieviest kā atsevišķu mācību priekšmetu, taču šīs zināšanas plānots integrēt citos mācību priekšmetos. Ar izmaiņām plānots celt finanšu pratības līmeni, papildināja Pļaviņa.

Lai veiktu šādas izmaiņas mācību programmā, parasti nepieciešami trīs gadi, bet, iespējams, sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju un Izglītības un zinātnes ministriju tas izdosies ātrāk.

Kā ziņots, Latvijas Universitātes Kultūras un sociālās antropoloģijas studiju programmas studentu veiktajā pētījumā Latvijas skolās tika secināts – lai veicinātu skolēnu finanšu lietpratību, būtu nepieciešams pārskatīt mācību priekšmetu saturu un veidot elastīgu pieeju skolēnu vajadzībām, būtu jāveido reģionāli skolotāju sadarbības tīkli, skolām jāsadarbojas ar uzņēmumu un banku ekspertiem, kā arī jaunieši vairāk jāiesaista ekonomiskajās aktivitātēs mājsaimniecībās, skolās, darba tirgū.

Īstenojot šos ieteikumus, mērķis būtu palielināt jauniešu rīcībspēju, lai tie būtu aktīvi sabiedrības dalībnieki, ne tikai pasīvi patērētāji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+