Foto – Stock.xchng

Skolās ieviesīs finanšu mācību 0

Skolās tiks ieviests speciāls mācību kurss par finanšu jautājumiem, intervijā laikraksta “Telegraf” pielikumam “Delovoj Telegraf” stāsta Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda, ka viena no FKTK prioritātēm ir iedzīvotāju izglītības līmeņa celšana par finanšu jomu. Viens no pasākumiem šī mērķa sasniegšanā paredz izmaiņas skolu mācību programmās, lai sniegtu skolēniem nepieciešamās finanšu un ekonomikas zināšanas.

“Patlaban finanšu pakalpojumi ir kļuvuši par ikdienas masu produktu un skolai savlaicīgi jānodrošina zināšanas par to izmantošanu. Par finanšu jomu nepieciešamas plašas zināšanas, lai, izejot no skolas ar pasi rokā, jaunais cilvēks būtu gatavs pieņemt pareizus lēmumus finanšu jomā,” skaidro Zakulis.

CITI ŠOBRĪD LASA

FKTK vadītājs stāsta, ka mācību kurss ilgs četrus gadus un tiks uzsākts 5.klasē.

FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Pļaviņa paskaidroja, ka finanšu mācību nav plānots skolās ieviest kā atsevišķu mācību priekšmetu, taču šīs zināšanas plānots integrēt citos mācību priekšmetos. Ar izmaiņām plānots celt finanšu pratības līmeni, papildināja Pļaviņa.

Lai veiktu šādas izmaiņas mācību programmā, parasti nepieciešami trīs gadi, bet, iespējams, sadarbībā ar Latvijas Komercbanku asociāciju un Izglītības un zinātnes ministriju tas izdosies ātrāk.

Kā ziņots, Latvijas Universitātes Kultūras un sociālās antropoloģijas studiju programmas studentu veiktajā pētījumā Latvijas skolās tika secināts – lai veicinātu skolēnu finanšu lietpratību, būtu nepieciešams pārskatīt mācību priekšmetu saturu un veidot elastīgu pieeju skolēnu vajadzībām, būtu jāveido reģionāli skolotāju sadarbības tīkli, skolām jāsadarbojas ar uzņēmumu un banku ekspertiem, kā arī jaunieši vairāk jāiesaista ekonomiskajās aktivitātēs mājsaimniecībās, skolās, darba tirgū.

Īstenojot šos ieteikumus, mērķis būtu palielināt jauniešu rīcībspēju, lai tie būtu aktīvi sabiedrības dalībnieki, ne tikai pasīvi patērētāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.