×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Skolas labākā stāvoklī nekā publiskās ēkas caurmērā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielākā daļa jeb 89% Būvniecības valsts kontroles biroja apsekoto izglītības iestāžu ir teicamā vai labā stāvoklī, aģentūru BNS informēja biroja pārstāve Evija Ansonska.

Līdz 25. augustam birojs apsekojis 261 izglītības iestādi Latvijā.

No apsekotajām izglītības iestādēm 66% atrodas Rīgā, 15,7% – Kurzemē, 8% – Zemgalē, 5,7% – Vidzemē, bet 4% – Latgalē. Kā primārās pārbaudītas pirmskolas izglītības iestādes un vispārējās izglītības skolas, bet izglītības iestāžu apsekošana vēl turpināsies.

Konstatēts, ka 7% no apsekotajām izglītības iestādēm ir teicamā stāvokli, bet 82% – labā stāvoklī, un to ekspluatācija ir droša. Savukārt 11% pārbaudīto ēku ir apmierinošā stāvoklī un nepieciešams uzlabot to drošību, kas nozīmē, ka ēkās konstatētas nepilnības, kas tās īpašniekam jānovērš konstatētās nepilnības un par izpildi jāziņo birojam. Vairumā gadījumu konstatētās nepilnības ir saistītas ar nepietiekamu ēkas mehānisko stiprību, kā arī lietošanas drošības un vides pieejamības prasību pārkāpumiem.

Birojs 2015. gada pirmajos sešos mēnešos jau pārbaudījis gandrīz 600 publisko ēku visā Latvijā un konstatējis, ka tikai 15% no visām apsekotajām valsts, pašvaldību un privātajām ēkām pilnībā atbilst visām drošības prasībām. Līdz gada beigām Birojs plānojis pārbaudīt 2000 publisko ēku visā Latvijā, īpašu uzmanību otrajā pusgadā pievēršot izglītības iestādēm, viesnīcām un birojiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+