×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. septembris, 2013
Drukāt

Skolas lietas

Foto - LETAFoto - LETA

Nesaprotu, kādas skolas lietas šogad jāpērk vecākiem un ko nodrošinās skola? Vai jaunākais bērns ģimenē, piemēram, nevarētu izmantot vecākā bērna grāmatas un darba burtnīcas, kas vēl ir labi saglabājušās? Vai parastās burtnīcas un rakstāmlietas jāpērk vecākiem vai skolai? Lielākie izdevumi gan diemžēl ir saistīti ar apģērba un apavu iegādi… 
Ilona Plāte Ogres novadā

 

Atgādinām, ka “Izglītības likumā” nupat pieņemtie grozījumi precīzi nosaka valsts, pašvaldības un vecāku atbildību par mācību līdzekļiem. Izglītības un zinātnes ministrijā noskaidrojām, ka no valsts budžeta līdzekļiem un valsts budžeta mērķdotācijām jāfinansē izglītības valsts standartiem atbilstošas mācību literatūras un papildu literatūras, kas nepieciešama izziņām, kā arī digitālo mācību līdzekļu, uzskates līdzekļu, didaktisko spēļu, izdales materiālu un mācību tehnisko līdzekļu iegāde.

Mācību literatūra ir grāmatas un tām pielīdzinātās speciālās darba burtnīcas, piemēram, svešvalodās un sociālajās zinībās. Taču pašvaldība, vienojoties ar skolu, var lemt par darba burtnīcu iegādi arī citos mācību priekšmetos, ja tai ir šādas iespējas.

Vecākiem mācību literatūra obligāti nav jāiegādājas, ja vien tādu lēmumu nav pieņēmusi skolas vecāku padome. Toties uz viņiem attiecas individuālo mācību piederumu iegāde – kancelejas preces, sporta nodarbībām nepieciešamais apģērbs un apavi, mājturībā nepieciešamie piederumi un izejmateriāli. Arī parastās līniju un rūtiņu burtnīcas jāpērk pašiem. Vecākā bērna darba burtnīcas ģimenē, pat ja tās ir labi saglabājušās, gan vairs nebūs izmantojamas, jo iepriekšējais skolēns taču savulaik tās būs jau aizpildījis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+