×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Skolas pulciņi nepiesaista

Foto-LETAFoto-LETA

Interešu izglītības iestādēs pulciņus apmeklē septiņas reizes vairāk skolēnu nekā skolā, secināts pētījumā “Interešu izglītība Latvijā un interešu izglītības iestāžu loma”.


 

Pētījuma autori šo situāciju izskaidro ar to, ka skolēni, vecāki un pašvaldības uzskata, ka interešu izglītības iestādes ir piemērotākas pulciņu nodarbībām. Turklāt skolas nevar piedāvāt tik plašu un specifisku pulciņu spektru, jo bērni grib ne tikai dziedāt un dejot, bet arī konstruēt, modelēt, frēzēt un darīt citas tehniskas lietas, sportot atbilstošās telpās. Turklāt, apmeklējot ārpusskolas iestādes, mainās vide, kas arī būtiski, lai izvairītos no monotonas dienas desmit stundu garumā.

Pētījuma autori atzinuši, ka ekonomiskās situācijas dēļ nav iespēju nodrošināt vienādu interešu izglītības piedāvājumu visās administratīvajās teritorijās, tādēļ lielākajās pilsētās ir pieejama lielāka interešu izglītības programmu daudzveidība. Mazajās skolās ir mazāks skolēnu skaits klasē un skolotājam mācību stundā ir iespēja vairāk laika veltīt konkrētam bērnam nekā lielajās pilsētas skolās, un tas daļēji kompensē interešu izglītības pieejamības trūkumu.

Skolēni apmeklē vidēji 1,8 pulciņus nedēļā, gandrīz visi aptaujātie apmeklēja vienu vai divus pulciņus, un tikai daži vairāk par diviem pulciņiem nedēļā. Tikai 4 procentiem interešu izglītības iestāžu audzēkņu nodarbības liek justies pārslogotiem, līdz ar to var apgalvot, ka sapratīgi izvēlēts apmeklējamo interešu izglītības nodarbību daudzums nav pamats skolēnu pārslodzei.

Pēdējos trīs gados audzēkņu skaits interešu izglītībā pieaug, neskatoties uz to, ka skolēnu skaits skolās samazinās. Pētījumu veicis 12 autoru kolektīvs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+