×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Skolas saņem ceļojošās “pūces”

puces_112

Pie balvām tiek skolas, kuru skolēniem labāk veicies mācību 
olimpiādēs. Rīgas Valsts 1. ģimnāzija tikusi pie kārtējās balvas – tāds ir galvenais secinājums, uzzinot, kam vakar tikušas Ata Kronvalda fonda pasniegtās ceļojošās balvas “Lielā pūce” un “Mazā pūce”.


Balva jau 24 gadus tiek nodota labākajiem skolu kolektīviem mācību gadā par sekmīgu darbu talantīgo skolēnu izglītošanā iepriekšējā mācību gadā. Lai izlemtu, kam pienākas “pūces”, tiek uzskaitīti skolu audzēkņu sasniegumi valsts un starptautiskajās mācību olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs.

Balvas dibinātāji uzskata, ka nākamo zinātnieku, speciālistu un vadītāju izveides pamatposms ir skola, tādēļ jāstimulē skolotāju darbs ar talantīgajiem skolēniem un jānodibina balva labākajām skolām, balstoties uz mācību darba rezultātiem.

Vakar tika apbalvotas 10 labākās lielās un mazās skolas. Ceļojošās “pūces” lielo skolu kategorijā šogad ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Daugavpils Krievu vidusskola, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Valmieras Valsts ģimnāzija. 1. ģimnāzija reitinga veidotāju skatījumā ieguvusi krietni vairāk punktu pat par pārējām “pūču” saņēmējām. Arī pērn Ata Kronvalda fonda veidotajā reitingā šī ģimnāzija ieguva 1. vietu. Tā ir vadošā arī “Draudzīgā aicinājuma” fonda veidotajā skolu reitingā, kas top, ņemot vērā skolu absolventu sasniegumus centralizētajos eksāmenos.

Mazo skolu grupā ceļojošo balvu ieguva Daugavpils Saskaņas pamatskola, Rīgas 89. vidusskola, Rīgas Herdera vidusskola, Rudzātu pamatskola un Balvu pamatskola.

Kopumā pērn valsts un starptautiskajās mācību olimpiādēs, kā arī konferencēs saskaņā ar Valsts izglītības satura centra datiem godalgotas vietas vai atzinību guvušas 111 lielās un 129 mazās skolas.

Pilns Ata Kronvalda fonda veidotais skolu reitings atrodams portālā http://www.skolureitings.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+