×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Skolas solā seniori plecu pie pleca ar jauniešiem

Sākoties jaunajam mācību gadam un atgriežoties savās mācību iestādēs, skolēni tur sastopas ar citiem tikpat cītīgiem mācīties gribētājiem – senioriem, kas apgūst datorprasmes Lattelecom organizētajā bezmaksas datorapmācību projektā “Pieslēdzies, Latvija!”. 


 

Draudzīgā kopsolī

Vasarā, sākoties brīvlaikam, jaunieši zinību stafetes kociņu nodeva tā dēvētajai sudraba paaudzei, savukārt tagad, septembrī, seniori sagaida skolēnus, lai draudzīgi plecu pie pleca turpinātu zinību ceļu. Bezmaksas datorapmācības pasniedz 90 informātikas skolotāji visā Latvijā. Pasniedzējs pats var izvēlēties apmācību grafiku un saplānot datorklašu pieejamību abām paaudzēm.

Liepājas mākslas vidusskolas skolotāja Inga Pētersone projektā “Pieslēdzies, Latvija!” neilgā laikā datorzinībās apmācījusi vairāk nekā 70 seniorus no Liepājas un Priekules. Viņa atzīst: “Mācībās, kas notiek joprojām, ir interesanti gan studentiem, gan man. Strādājot ar senioriem, priecājos par viņu zinātkāri un aizrautību, jo īpaši brīžos, kad kopīgiem spēkiem atklājam, ko pavisam negaidītu.”

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad pirmās iemaņas darbam ar datoru un internetu apguva vairāk nekā 1500 senioru, šogad kopš aprīļa (laiks, kad tika izsludināts projekts) saņemts trīs reizes lielāks pieteikumu skaits. Turklāt liela daļa jau ir pabeiguši apmācības.

 

Tā kā šis gads Eiropā izsludināts par Aktīvās novecošanas un paaudžu solidaritātes gadu, tad sociāli nozīmīgais projekts “Pieslēdzies, Latvija!” norisinās arī ar Labklājības, Izglītības un zinātnes ministriju atbalstu. Tādējādi rodot iespēju senioru apmācību procesā iesaistīt skolas.

 

Šogad jaunas zināšanas tiek piedāvātas lielākam senioru skaitam – līdz pat 6000. Ja esat cilvēks, kam jau 50, un vēlaties iegūt datorprasmes, vēl mēnesi, līdz oktobrim, varat pieteikties apmācībām. Zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822, varat noskaidrot sev tuvāko apmācību vietu vai, palūdzot talkā kādu datorpratēju, ielūkoties 1188.lv kartē ar atzīmētām “Pieslēdzies, Latvija!” skolām.

 

Absolventu pulks aug

Kamēr vieni vēl pošas sēsties skolas solā, tikmēr citi jau ir saņēmuši apmācību apliecinājumu. Nupat augusta vidū Gulbenes Bērzu sākumskolas skolotāja Dace Kļava, kura jau apmācījusi vairāk nekā 70 novada seniorus, kopā ar domes priekšsēdētāju Sandru Daudziņu, direktori Viju Čakari, Lattelecom pārstāvi Santu Liepiņu svinīgā gaisotnē tikās ar saviem sudraba paaudzes skolēniem un pasniedza diplomus pēdējai grupai.

“Vasarā, kamēr visi atpūtās, mēs, “Pieslēdzies, Latvija!” dalībnieki, cītīgi darbojāmies,” pastāstīja Gulbenes Bērzu sākumskolas skolotāja Dace Kļava. “Turklāt datorapmācību noslēgumā saņēmām patīkamu pārsteigumu – senioriem tika noorganizēta svinīga apliecinājumu pasniegšana. Viss notika gluži kā īstā izlaidumā – viesi, svinīgas uzrunas, ziedu klēpji un kliņģeris. Saņemot daudzos labos vārdus un redzot prieku senioru acīs, sajutu gandarījumu par padarīto. Lepojos, ka gulbenieši pārvarējuši bailes no datora un interneta, turklāt iemācījušies tur atrast sev interesējošo informāciju.”

 

Uzziņa

Bezmaksas konsultācijas Rīgas centrā

* Papildu vērienīgajām senioru apmācībām Lattelecom projektā “Pieslēdzies, Latvija!” no 3. līdz 5. septembrim Rīgā, radoši informatīvajā telpā “Esplanāde 2014” ikviens interesents varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par datora un interneta lietošanu.

* 3. un 4. septembrī no plkst. 13 līdz 18.

* 5. septembrī no plkst. 13 līdz 15.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+