Latvijā
Vēsture

Skolas un bibliotēkas dāvanā saņems grāmatu par valsts izveides pirmajiem gadiem1

Publicitātes foto

Trešdien, 12. septembrī, notiks grāmatas “1920.-1925. gads Latvijas Republikas Ministru kabineta sēžu protokolos, notikumos, atmiņās” 1. sējuma “1920.-1922. gads” atvēršanas pasākums, informē Valsts kanceleja.

Grāmatas projekta vadītāja, Valsts kancelejas pārstāve Līga Peinberga uzsver: “Mūsu valsts sākotnes laiks nav tikai tāla vēsture sen pagājušu notikumu virknējumā. Vēsture ir apbrīnojami aktuāla, ja vēsturisko notikumu kontekstā iepazīstam tā laika garu, sabiedrības noskaņojumu, konkrēto personu raksturus un attiecības, skaidri saskatot tik daudz kopīgā ar mums šodien un sajūtot sevi par tik piederīgu savai valstij.”

Sējumā turpināts 2013. gadā aizsāktais stāsts par Latvijas valsts sākotni. Pirmo reizi apkopotā veidā publicēti nākamie Valdības sēžu protokoli, t.sk., arī slepenie protokoli, kas papildināti ar komentāriem un lasāmi kontekstā ar valsts sākumposma gaisotni raksturojošām preses ziņām, notikumu tiešo dalībnieku dienasgrāmatu, atmiņu fragmentiem, dokumentiem un fotogrāfijām.

Grāmatā varēs uzzināt, kas bija cilvēki, kuri valdības sastāvā un citos amatos turpināja nostiprināt Latvijas valsti, cik daudzveidīgi bija valdībai izskatāmie jautājumi, kāda sabiedrības vērtējumā bija jaunveidotā ierēdniecība, kā tika noteiktas valsts robežas un panākta valsts starptautiskā atzīšana, kā aizsākās Preses balles tradīcija un Kultūras fonda darbība, kāds bija Ministru kabineta darbvedības regulējums un Rundāles pils stāvoklis. Grāmatas lapaspusēs varēs iepazīt zināmus valstsvīrus mazzināmos rakursos, varēs arī ieraudzīt, kāds izskatījās Ministru kabineta iecerētais Ozola vaiņaga ordenis, ugunsgrēkā cietušais Satversmes sapulces nams, kara kuģis “Virsaitis” u.c..

Grāmata ar savu daudzveidīgo saturu būs noderīga plašam interesentu lokam – skolēniem, studentiem, vēsturniekiem un visiem lasītājiem, kuri interesējas par vēsturi un savu piederību valstij vēlas stiprināt ar zināšanām un mūsu kopīgo emocionālo atmiņu, tāpēc grāmata, tāpat kā iepriekšējais izdevums, tiks dāvināta visām skolām un publiskajām bibliotēkām.

LA.lv