×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Skolasbiedra slepkavība Teikā: Armēnijā aiztur bēguļojošo slepkavu (8)

Foto LETAFoto LETA

Slepkavībā apsūdzētais Arams Gabrieļans ierodas uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēdi, kur pasludinās nolēmumu krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par sava drauga un skolasbiedra noduršanu.

Armēnijas policija ir aizturējusi 21 gadus vecu Latvijas pilsoni, kurš izsludināts meklēšanā saistībā ar slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, vēsta ziņu aģentūra “Armenpress”.

Pateicoties īpašiem pasākumiem, kurus īstenoja Kriminālizlūkošanas ģenerāldepartamenta darbinieki un viņu kolēģi no Interpola Armēnijas biroja Armaviras apgabala departamenta un Armaviras policijas nodaļas, 1995.gadā dzimušais Latvijas pilsonis Arams Gabrieljans otrdienas rītā pulksten 10 tika aizturēts Armaviras apgabala Parakaras ciemā.

“Armenpress” no Armēnijas policijas oficiālās vietnes ieguva informāciju, ka Latvijas Ģenerālprokuratūra kopš 2015.gada 8.jūnija meklē Gabrieljanu, kurš apsūdzēts pēc Latvijas Kriminālkodeksa 117.panta 12.daļas par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2014. gada 14. aprīlī Teikas vidusskolas audzēknim par sava drauga un skolasbiedra noduršanu piesprieda desmit gadu cietumsodu. Tiesa arī noteica, ka apsūdzētajam jāmaksā 110 000 eiro liela kompensācija cietušajiem. Arī Augstākā tiesa atstāja negrozītu zemākas instances tiesas lēmumu. Jaunietim bija jādodas uz cietumu, taču viņš pazuda.

Sadur skolasbiedru un izlec pa logu

Saskaņā ar apsūdzību slepkavība notikusi naktī uz 2011.gada 18.decembri ap plkst. 4 upura ģimenes dzīvesvietā Juglā. Gan upurim, gan iespējamam slepkavam tobrīd bija 16 gadi.

Liktenīgajā dienā nu jau apsūdzētā statusā nonākušais jaunietis pie sava drauga bija nolēmis pārnakšņot. Pēkšņi viņš aizgāja uz virtuvi, paņēma tur esošo nazi ar 22 centimetrus garu asmeni, atgriezās istabā un bez pamatota iemesla vismaz piecas reizes mērķtiecīgi iedūra savam draugam dzīvībai svarīgos orgānos, liecina apsūdzība. Cietušais no gūtajiem ievainojumiem turpat dzīvoklī nomira. Pēc tam dūrējs izlēca pa logu un aizbēga.


Gan nogalinātais, gan iespējamais slepkava bijuši draugi jau kopš mazotnes.

Kāpēc šis noziegums pastrādāts, izmeklētāji nav spējuši izskaidrot. Arī apsūdzībā rakstīts, ka slepkavība notikusi bez pamatota iemesla, atzina prokurore. Viņa informēja, ka ne upuris, ne apsūdzētais liktenīgajā naktī nav bijuši alkohola vai aizliegto narkotisko vielu reibumā. Tas gan teorētiski neizslēdz iespēju, ka kāds no puišiem varētu būt lietojis aizliegto vielu sarakstā neiekļautas vielas, kurām ir apreibinoša vai halucinācijas izraisoša iedarbība, norādīja valsts apsūdzības uzturētāja.

Lai gan KL 117.panta 12.punktā par nepilngadīgā noslepkavošanu kā sankcija paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu, šajā konkrētajā gadījumā bargākais sods, ko apsūdzētajam varēja piemērot, ir brīvības atņemšana uz desmit gadiem, jo viņš tobrīd bija nepilngadīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Par so slpekavibu ir līdzatbildīgi nelegālo narkotiku iepludinataji. Esmu pārliecināta, ka ta bij daļa no sabiedriskās domas sagatavošanas marihuanas ieviešanai.

 2. pakārt un noslīcināt tādu Atbildēt

  Sen jau gaidīju šādu ziņu. Ka to mēslagabalu agrāk vai vēlāk notvers, par to nebija ne mazāko šaubu.
  P. S. Tiesnesis(e), kas što tā vienkārši palaida un nepiemēroja apcietinājumu, nav cienīgs saukties par tiesnesi un būtu atlaižams nekavējoties, bez tiesībām ieņemt jebkādu atbildīgu amatu līdz mūža beigām.

 3. Tas tikai vēlreiz apliecina, cik atšķirīga ir dažādu tautu mentalitāte un gadu tūkstošos sakņojušās tradīcijas. Armēnis ir kaukāzietis, un tie savstarpējos strīdus vai goda aizskārumu risina ar dunča palīdzību.

 4. Kur rodas sadi slepkavas. Visi blauj pa begliem ,bet pasu valsti mums boziedznieku netrukst.

  • Nezinu nevienu valsti, kurā noziedzības nebutu. Tas ir arguments veikt miljonu un miljonu imigrāciju kontinentā ar satrakotiem pūļiem?
   kas tā par demogoģiju dīvainu..

 5. Laikam dzivojam trakā laikmetā.,, Knife crime ” . kur vecaki? pusaudžiem? Vai
  nav javeltī vairāk laika tieši bērniem ,lai viens nav beigts,bet otram jāsež cietumā?

 6. Nu, lūk…un kāpēc tas bandīts bija jālaiž uz brīvām kājām līdz tiesai?? Slepkavu izlaiž pie cilvēkiem un tikai tāpēc, ka māte juriste??!! Tādām juristēm vajadzētu sertifikātus anulēt. Rezultātā visiem jātērē resursi, lai aizbēgušu slepkavu varētu noķert. Varēja mierīgi sēdēt izolatorā un gaidīt spriedumu. Gan jau mērķis bija bēgšana. Armēņi paši nodeva. Varētu padomāt, ka viņiem vajadzīgs vilks aitu barā!

Draugiem Facebook Twitter Google+