×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Skolēnam šogad sekos 740 latu

Foto - LETAFoto - LETA

Šajā mācību gadā skolēnam sekos vidēji 740 latu, kas ir par aptuveni 62 latiem vairāk nekā pērn, aģentūrai BNS uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Finansēšanas modelis “nauda seko skolēnam” tika sākts pirms vairākiem gadiem, un tā mērķis ir nodrošināt vienlīdzīgu un caurredzamu naudas sadali uz katru skolēnu. Piemēram, mērķdotācija pašvaldībām pedagogu darba samaksai ir atbilstīga skolēnu skaitam konkrētajā administratīvajā teritorijā.

Ņemot vērā izglītībai pieejamo finansējumu, sākotnēji tika aprēķināts, ka skolēnam šajā mācību gadā sekos 731,88 lati, taču šī summa vēl pieaugs.

IZM otrdien valdībā iesniegusi pieprasījumu par pusmiljonu latu, lai nodrošinātu lielāku atbalstu pedagogiem, kuri strādā iekļaujošajā izglītībā, veic individuālo darbu ar skolēniem, strādā ar talantīgajiem bērniem, īsteno padziļinātās programma un veic vēl citus papildu pienākumus.

Tādējādi naudas summa, kas sekos vienam bērnam, pieaugs līdz 740,52 latiem.

Uzreiz pēc valdības lēmuma ministrija informēs pašvaldības par naudas summām un pārskaitīs līdzekļus avansu izmaksai, norāda IZM.

Šogad mācību gadu vispārizglītojošajās dienas mācību programmās sācis 200 691 bērns, kas ir par gandrīz sešiem tūkstošiem bērnu mazāk nekā gadu iepriekš.

Jau ziņots, ka pērn vienam skolēnam sekoja vidēji 679 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+