×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. marts, 2016
Drukāt

Skolēni palīdz sakopt mazo lidoņu mājas

Foto - mammadaba.lvFoto - mammadaba.lv

Pavasara pirmais mēnesis – marts – Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē sācies rosīgi – skolēni ierodas tīrīt iepriekšējos gados izliktos putnu būrīšus. Tā kā marta mēnesi dēvē arī par sērsnu jeb baložu mēnesi, tad zināms – ir pēdējais brīdis, lai veiktu putnu māju sakopšanas darbus. Tad tie godam sagaidīs savus jaunās ligzdošanas sezonas iemītniekus.

4. marta dienas vidū Tērvetes novada Annas Brigaderes pamatskolas 4. un 5. klases skolēni AS “Latvijas valsts meži” izveidotās izglītības programmas “Izzini mežu” ietvaros tīrīja dziedošo lidoņu mājiņas. Apņēmīgie un enerģiskie dabas draugi, uz pleca nesot trepes un rokās turot āmuru, raitā solī devās priežu silā uzmeklēt putnu būrīšus. Gājiena laikā apskatīti, novērtēti un iztīrīti vairāk nekā 30 putnu māju, diskutēts par to iemītniekiem – melno mušķērāju, lielo zīlīti, dzilnīti.

Ar gandarījuma sajūtu, mazliet noguruši, bet smaidoši atraktīvie un draudzīgie skolēni devās mājup. Mājupceļā nenorima dzirkstošs prieks par padarīto, jo īpaši tāpēc, ka iztīrīti pat tie būrīši, kas bija uzstādīti kokā visai augstu. Acīm redzot, ka apņēmība, komandas darbs un neatlaidība bijuši skolēnu sabiedrotie. Neviļus, elpojot svaigo gaisu dižo priežu mežā, prātā pavīdēja viena vienīga doma – mazs cinītis gāž lielu vezumu!

LVM dabas parks Tērvetē jau vairākus gadus piedāvā skolēniem ne tikai iespēju izgatavot un izvietot putnu būrīšus, bet arī aicina nākt talkā to sakopšanas darbos pavasarī.

Pavisam drīz Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē savus apmeklētājus sagaidīs skanīgi – līdz ar dabas atmodu te varēs saklausīt vairāk nekā 120 putnu sugu dziesmu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.5
Alūksne +27.2
Daugavpils +29
Saldus +19
Liepāja +19.2
Jelgava +23
Ventspils +18.0
Limbaži +21
Madona +27
Rēzekne +27
Draugiem Facebook Twitter Google+