Latvijā
Izglītība

Skolēni par izciliem panākumiem olimpiādēs “nopelnījuši” 15 tūkstošus0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-Fotolia

Latvijas skolēniem par sasniegumiem starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs kopumā pienākas naudas balva 14 650 eiro vērtībā.

Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi, noteikts, ka izglītojamam diplomu piešķir par individuālajiem sasniegumiem klātienes starptautiskajās olimpiādēs matemātikā, fizikā, ķīmijā, informātikā, bioloģijā, ja olimpiādē piedalījušās vismaz 45 valstis.

Diploma piešķiršana izglītojamam par sasniegumu starptautiskajā mācību priekšmetu olimpiādē un pedagogam par izglītojamā sagatavošanu šai olimpiādei ietver arī noteiktas naudas balvas.

Latviju septiņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs šogad pārstāvēja 26 Latvijas skolēni, savukārt uz mājām no tām pārvestas astoņas dažāda kaluma medaļas un seši atzinības raksti.

Par iegūto zelta medaļu 29.starptautiskajā informātikas olimpiādē Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēns Aleksejs Popovs varētu saņemt 2135 eiro prēmiju. Par sudraba medaļas izcīnīšanu naudas balva 1425 eiro apmērā pienākas trim skolēniem – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēniem Ritumam Cepītim, Ņikitam Trojanskim un Reinim Irmejam par godalgu attiecīgi ķīmijas, bioloģijas un fizikas olimpiādēs.

Bronzas medaļas šovasar ieguva četri skolēni no Latvijas, tādējādi katrs pretendējot uz prēmiju 995 eiro. Šādu naudas balvu varētu saņemt Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēni Ingus Jānis Pretkalniņš un Helvijs Sebris, Rīgas 10.vidusskolas skolēns Gļebs Jeršovs, Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēns Valts Krūmiņš par godalgām attiecīgi informātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas olimpiādēs.

Saistītie raksti

Prēmijas 710 eiro vērtībā par atzinības rakstu iegūšanu starptautiskajās olimpiādēs pienākas sešiem skolēniem – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolēniem Naurim Narvaišam (ķīmija), Aleksandrai Boikovai (bioloģija), Krišjānim Artim Pudulam (fizika), Reinim Cirponam (matemātika) un arī Aleksejam Popovam (matemātika), kā arī Mārupes vidusskolas skolniekam Gintam Ernestam Baudam (fizika).

Pedagogam par izglītojamā sagatavošanu olimpiādei attiecīgajā mācību priekšmetā, ja izglītojamais tajā ir ieguvis pirmo, otro vai trešo vietu vai atzinības rakstu, arī piešķir naudas balvu. Ja izglītojamais ieguvis pirmo vietu, pedagogs var saņemt 710 eiro, otro vietu – 640 eiro, trešo vietu – 570 eiro, bet par iegūto Atzinības rakstu – 500 eiro.

LA.lv
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
4 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Alfas” skandāla atbalsis Krievijā 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Šovu vadītāja Baiba Sipeniece – Gavare atklāti pasaka, ko domā par tievēšanas līdzekļiem
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
1 stunda
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
30 minūtes
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
10 minūtes