Latvijā
Veselam

Skolēni radījuši himnu putrai 0

Foto: “Rīgas dzirnavnieks”

Vislatvijas Putras programmas ietvaros skolēni no dažādiem Latvijas reģioniem piedalījās himnas putrai radīšanā, sacerot gan vārdus, gan arī mūziku, informē AS “Rīgas dzirnavnieks” pārstāve Vineta Rudzīte.

Kā oficiālā himna putrai izvēlēta Lietuviešu vidusskolas 1.-6.klašu jauktā kora radītā dziesma ar mūzikas aranžējumu, kas ieguva galveno balvu – iespēju ierakstīt himnu kopā ar Vitu Baļčunaiti ierakstu studijā.

Kopā no Latvijas skolām tika iesūtītas vairāk nekā 30 himnas. Himnu putrai iespējams noklausīties šeit.

“Jāatzīst, ka bijām patīkami pārsteigti par skolu atsaucību un profesionalitāti, un bija ļoti grūti izvēlēties vienu himnu. Lietuviešu vidusskolas sacerētās himnas melodija ir “lipīga”, esam pārliecināti, ka to iemīļos arī citi bērni. Tā ir ieguvusi aranžējumu un ierakstīta ierakstu studijā – nākamā gada Putras programmā tai būs svarīga loma, lai vienotu bērnus “putringā” un jaunu putras pagatavošanas un ēšanas tradīciju radīšanā,” klāsta Rudzīte.

Galerijas nosaukums

Putras programma ir veltīta bērnu izglītošanai par graudaugu nozīmīgo lomu uzturā, aicinot skolēnus un vecākus izvēlēties veselīgu maltīti. Latvijā tas notiek otro gadu un iesaista skolēnus dažādās aktivitātēs, ļaujot iepazīt graudaugus.

Šogad 5.-8.klašu skolēni izaicināja Latvijas labākos pavārus un radīja jaunas putras ēšanas un gatavošanas tradīcijas. Savukārt 1.-4.klašu skolēni veidoja dāvanu putras zīmolam “Herkuless” 60 gadu jubilejā. Programmas ietvaros skolās notika Putras stundas, kā arī dažādi konkursi.

Putras programmu organizē “Rīgas dzirnavnieks” kopā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Vairāk informācijas par projektu “www.putrasprogramma.lv”.

LA.lv