×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Skolēni radīs jaunus sporta veidus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar radošo sporta stundu Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar jauniešu organizāciju Avantis atklāja jau septītās Latvijā vērienīgākās skolēnu prāta un sporta spēles, “ZZ Čempionāts 2013”. Šogad sacensības tiks veltītas Spēkam un Prātam – diviem elementiem, kuru mijiedarbība ir svarīga skolēnu vispusīgai attīstībai, pastāstīja rīkotāju pārstāve Kristiāna Tumena.

 

“Tradīciju rīkot “ZZ Čempionātu” esam saglabājuši jau septiņus gadus. Tas nebūtu iespējams bez pašu skolu un skolēnu atsaucības. Pērn “ZZ Čempionātā” pieteicās aptuveni 60 000 tūkstoši skolēnu no visas Latvijas, un mēs ticam, ka dalībnieku skaits turpinās pieaugt. Mūsu mērķis ir ne tikai veicināt skolēnu fiziskās aktivitātes un sniegt iespēju pavadīt brīvo laiku kopā, bet arī aicināt ikvienu apzināties savu potenciālu. Jo īpaši tāpēc, ka pašlaik pietiekama fiziskā aktivitāte ikdienā ir tikai 20% skolēnu, un to brīvā laika pavadīšana bieži vien saistās ar mazkustīgumu, piemēram, stundām ilgu laika pavadīšanu pie datora,” skaidro “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Arī Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis atzīst, ka jauniešu dažādajām interesēm atbilstošu nodarbju piedāvāšana ir būtisks priekšnosacījums kvalitatīvai izglītības sistēmai: “Cilvēka zināšanu līmeni un attieksmi pret apkārt notiekošo veido ne tikai mācību stundu laikā apgūtais, bet arī dažādā pieredze, ko var gūt ārpus skolas. “ZZ Čempionāta” līdzšinējie panākumi lieliski parāda, ka jauniešiem ir interese par aktīvu un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu – nepieciešams tikai sniegt šādu iespēju! Tāpēc arī  Izglītības un zinātnes ministrija aktīvi līdzdarbojas dažādos interešu izglītības projektos, lai veicinātu šādu iespēju pieejamību visā Latvijā.”

Pieteikt savu klasi čempionātam iespējams līdz 10. aprīlim, reģistrējoties mājas lapā www.zzcempionats.lv. Lai kvalificētos “ZZ Čempionāta” pusfinālu sacensībām, skolēniem būs jāveic mājasdarbs – jādemonstrē radoša pieeja un jārada pilnīgi jauns sporta veids, kurā apvienots kā prāta, tā arī spēka treniņš. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+