×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Skolēni spēlē varēs izmēģināt budžeta tapšanas procesu (papildināts)

LETALETA

Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) ir izveidojis spēli skolēniem, ar kuras palīdzību ir iespējams uzzināt par valsts attīstības plānošanu un izzināt budžeta veidošanas procesu, informēja PKC pārstāve Elīna Krūzkopa.

 

Spēli “Veido savas valsts (ģimenes) budžetu pats!” 4.-9.klases skolēniem būs iespēja izspēlēt 27.septembrī, valsts pārvaldes atvērto durvju dienā. Spēle ir simulācija budžeta veidošanā, kas sniedz iespēju tās dalībniekiem iejusties ministru ādā, noteikt valsts un nozares prioritātes, lemt par līdzekļu sadali un gūt priekšstatu par valdības, sociālo un sadarbības partneru, kā arī iedzīvotāju sadarbību un ietekmes līmeni valsts budžeta izstrādes procesā.

Spēles gaitā skolēni savstarpēji sadarbosies un, sastopoties ar dažādiem izaicinājumiem, mēģinās rast kopīgus risinājumus, atbildot uz šķietami neatbildamiem jautājumiem, piemēram, vai kādas nozares (ministrijas) intereses ir svarīgākas par citām, kā rast līdzsvaru starp vēlmēm un iespējām, kā zināt, vai pieņemti labākie lēmumi, cik elastīga ir lēmumu pārskatīšana, mainoties valsts prioritātēm.

Atvērto durvju dienā PKC interesentiem sniegs ieskatu valsts attīstības plānošanas sistēmā, atklājot, kāpēc ikvienam no mums ir svarīga valsts attīstība. Varēs uzzināt, kā rodas nauda budžetā, kā tiek plānoti ieguldījumi valsts attīstībā. Tāpat PKC darbinieki stāstīs par to, kā tiek izdarīta izvēle, veidojot valsts budžetu, kā izveidot ilgtspējīgu un labu budžetu un kā ikviens to var ietekmēt.

PKC atvērto durvju dienā varēs viesoties no plkst.10 līdz 11.20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+