×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Skolēni – «studentu kurpēs»


kurpes_13

Vairāk nekā pustūkstotis skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem aprīļa beigās piedalījās Latvijas Universitātes (LU) jau sesto gadu rīkotajā pasākumā “Studenta kurpēs”, kurā bija iesaistījušās divpadsmit LU fakultātes. 


 

LU Studentu servisa direktora vietniece informācijas un konsultācijas lietās Inta Jaunzeme stāsta, ka šis gads bijis īpašs ar to, ka “studenta kurpēs” kāpuši ne vien esošie vidusskolēni, bet arī tādi, kuri vidusskolu absolvējuši jau pirms vairākiem gadiem. Tas liek secināt, ka jaunieši nopietnāk pārdomā izglītības turpināšanas iespējas. Pasākums tiekot veidots ar domu sniegt Latvijas vidusskolēniem iespēju pārliecināties, vai viņu izvēlētā studiju joma atbilst sākotnējiem priekšstatiem un interesēm. Skolēni vienu dienu var iejusties studenta ādā, piedaloties lekcijās, semināros, praktiskajos un laboratorijas darbos. Tāpat var redzēt mācību telpas, tehnisko aprīkojumu, aci pret aci sastapties ar fakultāšu mācībspēkiem, uzzināt, cik ērta dzīvošana ir dienesta viesnīcā un kādi likumi tur valda, kā arī daudz ko citu.

Inta Jaunzeme stāsta, ka šis gads no citiem atšķīries arī ar to, ka bijusi ieviesta elektroniskās pieteikšanās sistēma, kas palīdzēja izveidot skolēnu interesēm atbilstošākus “students-skolēns” pārus. “Šogad skolēniem jau bija iespēja pieteikties konkrētam studentam, redzot nodarbību sarakstu. Ļoti aktuāli tas ir programmās, kur pastāv specializācijas virzieni. Dažos gadījumos diemžēl nevarējām apstiprināt pieteikumu, jo interesējošā virziena studenti nebija pieteikušies dalībai pasākumā.”

 

Viedokļi

Vai iekāpšana «studenta kurpēs» 
ietekmēs jūsu studiju virziena izvēli?

Jaungulbenes Gulbīša vidusskolas skolniece Rūta Dārzniece: “Mēroju ceļu uz Rīgu, lai dienu sekotu studentam no LU Humanitāro zinātņu fakultātes moderno valodu un biznesa studiju programmas. Par šo iespēju uzzināju izstādē «Skola 2012», un tā man bija ļoti noderīga, jo arī pati nākotnē plānoju studēt Latvijas Universitātē. Tagad vēl vairāk apsveru iespēju studēt šajā mācību programmā. Pasākuma laikā visvairāk pārsteidza tas, ka daži pasniedzēji skolēnus centās lekcijās iesaistīt jau kā studentus.»

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas skolniece Ieva Purniņa: “Man izdevās dienu nostaigāt LU Juridiskās fakultātes tiesību zinātnes studenta “kurpēs”. Par šo iespēju uzzināju no skolotājiem un skolas biedriem. Esmu sevišķi gandarīta, ka lieliskas sakritības dēļ man bija iespēja sekot studentam mācību procesa laikā pat uz Rīgas apgabaltiesu, kur varēju vērot atklāto sēdi, gūstot vēl labāku priekšstatu par profesiju.”

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolniece Egija Romanovska: “Sekoju LU Juridiskās fakultātes 4. kursa studentam Jurim Janumam, un šī diena bija ļoti interesanta. Sevišķi aizraujoši bija klātienē novērot tiesas procesu, kurā tika tiesāti narkotiku dīleri. Vēlētos, lai šis pasākums risinātos daudz biežāk – vislabāk reizi divos mēnešos.”

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolnieks Elviss Kreicis: “Man bija iespēja iekāpt “studenta kurpēs” LU Ķīmijas fakultātē. Studente Madara bija ļoti atsaucīga, sniedzot man ieskatu fakultātes sociālajā un mācību dzīvē. Šī akcija ir labs veids, kā vidusskolu un ģimnāziju abiturientus sagatavot studenta dzīvei un videi, jo ļoti daudzi skolnieki ir neziņā par savu nākotni. Akcijas gaitā mani uzskati par studenta dzīvi ir mainījušies, agrāk man likās, ka studijas ir vairāk vai mazāk smags, laikietilpīgs process, bet tagad varu secināt, ka skolnieka dzīve īpaši neatšķiras no studenta dzīves.”

Rīgas Franču liceja skolnieks Sandis Kurtišs: “Par LU rīkoto pasākumu uzzināju no sava drauga, kurš savukārt to atrada interneta vidē. Sekoju Ķīmijas fakultātes studentei un jau zinu, ka šim pasākumam noteikti pieteikšos arī nākamajā gadā. Šobrīd esmu pārliecināts, ka vēlos studēt tieši šo studiju programmu, vēl gan neesmu izlēmis, kurā valstī un kurā skolā. Esot “studenta kurpēs”, secināju, ka studenti un pasniedzēji labi saprotas, pusdienas gan varēja būt garšīgākas.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+