Mobilā versija
+13.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Skolēni Valmierā mērosies spēkiem robotikas čempionātā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā sestdien, 1.martā, no plkst.11 līdz 17.30 risināsies pirmais FLL (First Lego League) čempionāts, kurā par tiesībām pārstāvēt Latviju robotikas čempionātā Igaunijā cīnīsies piecas komandas no Latvijas, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis.

Sacensībās piedalīsies arī komanda no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, kuras direktores vietniece informātikā Arta Pūgule-Ignate uzsver, ka šī ir jau otrā reize, kad Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda piedalās šāda veida sacensībās.

“Komandu veido gan 7., gan 10.klašu skolēni, kas aktīvi līdzdarbojas skolas robotikas klubā “RoboQuick”. Klubs darbību uzsāka pirms trīs gadiem, un tajā šobrīd ir iesaistījušies aptuveni 15 skolēni. Priecē, ka arvien vairāk skolēnu interesējas par inženierzinātnēm un informācijas tehnoloģijām – tas liecina, ka esam atraduši pareizo pieeju, lai parādītu, ka arī šīs zinātņu nozares var būt ārkārtīgi aizraujošas,” stāsta Pūgule-Ignate.

Sacensību laikā skolēni demonstrēs pašu veidoto robotu darbību speciāli veidotā trasē, prezentēs to dizainu, kā arī žūrijas vērtējumam nodos sagatavoto prezentāciju par kādu dabas katastrofu un tās atrisinājumu. Valmierieši rādīs priekšnesumu par plūdiem.

Sacensības Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā organizē Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs. Sacīkstes noslēgumā tiks noskaidrotas trīs labākās komandas, kas tiks izvirzītas dalībai robotikas čempionātā Igaunijā.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+