Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

Skolēni Valmierā mērosies spēkiem robotikas čempionātā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā sestdien, 1.martā, no plkst.11 līdz 17.30 risināsies pirmais FLL (First Lego League) čempionāts, kurā par tiesībām pārstāvēt Latviju robotikas čempionātā Igaunijā cīnīsies piecas komandas no Latvijas, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis.

Sacensībās piedalīsies arī komanda no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, kuras direktores vietniece informātikā Arta Pūgule-Ignate uzsver, ka šī ir jau otrā reize, kad Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda piedalās šāda veida sacensībās.

“Komandu veido gan 7., gan 10.klašu skolēni, kas aktīvi līdzdarbojas skolas robotikas klubā “RoboQuick”. Klubs darbību uzsāka pirms trīs gadiem, un tajā šobrīd ir iesaistījušies aptuveni 15 skolēni. Priecē, ka arvien vairāk skolēnu interesējas par inženierzinātnēm un informācijas tehnoloģijām – tas liecina, ka esam atraduši pareizo pieeju, lai parādītu, ka arī šīs zinātņu nozares var būt ārkārtīgi aizraujošas,” stāsta Pūgule-Ignate.

Sacensību laikā skolēni demonstrēs pašu veidoto robotu darbību speciāli veidotā trasē, prezentēs to dizainu, kā arī žūrijas vērtējumam nodos sagatavoto prezentāciju par kādu dabas katastrofu un tās atrisinājumu. Valmierieši rādīs priekšnesumu par plūdiem.

Sacensības Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā organizē Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs. Sacīkstes noslēgumā tiks noskaidrotas trīs labākās komandas, kas tiks izvirzītas dalībai robotikas čempionātā Igaunijā.

Pievienot komentāru

Bērnu vecāki varēs ātrāk iet pensijā? (46)Līdz valsts simtgadei plānots iedarbināt ambiciozu demogrāfiskās atveseļošanas programmu, kurai dots nosaukums “Māras solis”. Viens no tās priekšlikumiem – dot iespēju bērnu vecākiem ātrāk doties pensijā, vēstīja "TV3 ziņas".
Pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējas vairāki simti cilvēkuŠodien priekšpusdienā Rīgā, Doma laukumā, pie barikāžu atcerei veltīta ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, tostarp Latvijas amatpersonas, jaunsargi, dažāda vecuma skolēni un viņu skolotāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+