×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Skolēns trīs reizes piekāvis klasesbiedru; vecāki pieprasa kompensāciju (6)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā vērsušies kāda Rīgas 3.ģimnāzijas skolēna vecāki, pieprasot kompensāciju saistībā ar skolas direktora Andra Priekuļa bezdarbību, ilgstoši nenovēršot vardarbību izglītības iestādē, šodien Rīgas domes sēdē pastāstīja Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR).

Aldermane norādīja, ka Rīgas valsts 3.ģimnāzijā pieņemts “slims” 9.klases audzēknis, neizvērtējot konkrēto situāciju un nepieņemot īpašu izglītības programmu, kas konkrētajā situācijā ir jādara obligāti.

Slimais bērns divas reizes piekāvis vienu savu klasesbiedru, kuru bija izvēlējies par savu upuri, taču no skolas direktora nekāda rīcība faktiski nav sekojusi. Tā kā problēma nav tikusi novērsta, agresīvais skolēns savu klasesbiedru piekāvis trešo reizi, turklāt tik smagi, ka zēns nonācis slimnīcā ar vidējiem miesasbojājumiem.

Cietušais bērns izņemts no Rīgas valsts 3.ģimnāzijas un mācības turpinājis privātskolā.

Vecāki 26.maijā vērsušies pašvaldībā, pieprasot atlīdzināt gan morālo kaitējumu, gan ārstēšanās izdevumus, gan arī izdevumus par privātskolu.

Aldermane norādīja, ka Izglītības, kultūras un sporta departaments saistībā ar šo situāciju skolā ir veicis auditu, sākta atkārtota pārbaudes lieta, kā arī tiks lemts par disciplinārlietas ierosināšanu. Pašvaldības pārstāvji sākuši izvērtēt zaudējumu atlīdzības piešķiršanas tiesisko pamatu. Prasījuma segšanas izdevumi, iespējams, tiks pieprasīti no Rīgas valsts 3.ģimnāzijas direktora Priekuļa.

Ņemot vērā, ka pieprasījumā ir ļoti apjomīga informācija ar 32 pielikumiem, pašvaldība vecāku prasību nav spējusi kvalitatīvi izvērtēt mēneša laikā, tāpēc šodien domē nolemts pagarināt lēmuma pieņemšanas termiņu. Aldermane norādīja, ka lēmuma pieņemšanas termiņa pagarinājums iespējams līdz četriem mēnešiem, taču viņa pauda pārliecību, ka departaments kopā ar pašvaldības Juridisko pārvaldi šos jautājumus atrisinās īsākā laikā.

Tiklīdz būs zināmi konkrēti fakti un lēmumi, kas apstiprinājusies izmeklēšanas gaitā, jautājums tiks skatīts Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Aldermane piebilda, ka kopš pieteikuma saņemšanas notiek aktīva komunikācija ar vecākiem, kuri tikušies arī ar Izglītības, kultūras un sporta departamenta amatpersonām, un tiek spriests arī par iespējamu izlīgumu. Cietušais skolēns nākamgad varētu turpināt mācības kādā citā Rīgas ģimnāzijā.

Aldermane atzina, ka šāds gadījums viņas pieredzē ir pirmais, kopš viņa ir Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja. Citos gadījumos līdzīgas situācijas ir bijis iespējams atrisināt, veicot auditu un pieņemot konkrētus lēmumus, tostarp ir bijuši gadījumi, kad līdzīgi incidenti beigušies ar skolas direktora nomaiņu. “Šajā gadījumā advokātu birojs ir nostājies pret advokātu biroju,” situāciju raksturoja deputāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. >Mani ex.klases ir slimi.
    >Agresīvs nav vienāds ar slims.

  2. Pēc publicētās informācijas ,izskatās ka piekautais ir tas vainīgais. Ko aiztiki neadekvātu cilvēku un vispār ko aiztiki citu izglītojamo ,tagad nasks uz cietušā tēlošanu. Varbūt tas sitējs ir lielāks cietušais ,tā jau slims un tad vēl izprovicēts ua neadekvātu rīcību. Uz ielas Tev uzbrūk huligāns ,Tu sadod viņam pa degunu un nu Tu esi agresors un jāmaksā šim par sasisto degunu.

  3. Nesaprotu.kāpēc skola jāmaina cietušajam? Kompensācija jāprasa no vecākiem. Vai varbūt bērnam tāds pat tēvs kā puisim no 49.vsk?

  4. Maniem berniem bija tadas pasas problemas.Bet ne policija ne skola neko negribeja palidzet.Versos gan pie vieniem gan otriem.Nezinaju ka ir ari citas iespejas,ka cinities ar sadu problemu.

  5. Nu vienreizēji! Kaut kāda agresīva “slimnieka” dēļ cietušajam vel nāksies skolu mainīt?! Lai taču vienreiz beidz auklēties ar tiem “slimajiem” un sūta tos uz attiecīgu iestādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+