×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Skolēni pavasara brīvlaikā Rīgā sacentīsies putnu vērošanā

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmo reizi Latvijā skolēnu brīvlaikā 18.martā Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) jauniešiem rīko “Rīgas Putnu izaicinājums 2015”, kuru laikā jauniešu komandas no visas Latvijas apmeklēs kontrolpunktus dažādās Rīgas vietās, lai pārbaudītu savas zināšanas par putniem, atjautību un orientēšanās spējas, informēja biedrībā.

“Rīgas Putnu izaicinājumam 2015” var pieteikties 16–21 gadus veci jaunieši no visas Latvijas, kuriem ir interese piedalīties izglītojošās sacensībās, uzzināt kaut ko jaunu un parādīt savu atjautību un zināšanas. Šāda auditorija izvēlēta, lai veicinātu jauniešu interesi par putniem, informētu, kā putniem var palīdzēt un iesaistīties dažādās dabas un vides aizsardzības aktivitātēs. Lai jaunieši varētu sacensībās piedalīties, norises laiks īpaši plānots skolēnu pavasara brīvlaika nedēļā.

Sacensību laikā būs jāapmeklē kontrolpunktu dažādās vietās Rīgas pilsētā, veicot uzdevumus par putniem. Būs jāpārvietojas tikai kājām. Sacensību laikā jaunieši pārbaudīs savas spējas putnu vērošanā un noteikšanā, būrīšu gatavošanā, kā arī varēs radoši izpausties un iepazīt Rīgas pilsētu no cita skatu punkta.

Komandas var veidot vienas skolas vai novada jaunieši, kā arī draugu vai interesentu grupas. Komandā jābūt no 2–4 jauniešiem 16–21 gadu vecumā. Lai garantētu dalībnieku piedalīšanos pasākumā, ir noteikta dalības maksa 8 eiro apmērā no katras komandas.

Komandu skaits ir ierobežots – piedalīties varēs ne vairāk kā 20 komandas. No tām 17 būs tās komandas, kuras pirmās aizpildīs anketu. Vēl trīs komandas tiks izvēlētas konkursa kārtībā, izvērtējot saņemtos pieteikumus.

Pieteikšanās sacensībām notiek elektroniski līdz 12.martam, aizpildot anketu tiešsaistē: http://goo.gl/forms/HbnpYRMrBw.

Nolikums un vairāk informācijas atrodama LOB interneta vietnē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.4
Alūksne +25.9
Daugavpils +28.1
Saldus +24
Liepāja +16.3
Jelgava +23
Ventspils +15.7
Limbaži +23
Madona +26
Rēzekne +26
Draugiem Facebook Twitter Google+