×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Skolēnu dziesmu svētkos strikti ievērošot koncerta garumu

Foto: LETAFoto: LETA

Skolēnu dziesmu svētku rīkotāju mērķis ir ienest svētku repertuārā un norisē mūsdienīgas lietas, bet noslēguma koncertā stingri tikšot ievērots koncerta garums, nepārsniedzot 2,5 stundas, trešdien pavēstīja XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotāji.

Svētki ilgs no nākamā gada 6. līdz 12.jūlijam, bet biļešu tirdzniecība uz koncertiem sāksies aprīļa beigās, maija sākumā. Svētkos piedalīsies 37 tūkstoši dalībnieku, un tik liels dalībnieku skaits skolēnu dziesmu svētkos būs pirmo reizi.

“Protams, šajā mācību gadā liels kritums ir demogrāfiskā skaita ziņā vidusskolā, kas nedaudz atsauksies dalībnieku skaita ziņā. Šis mācību gads ir ar viszemāko skaitu tieši 12.klašu grupā, bet tas nekas,” pastāstīja Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece Agra Bērziņa.

Pirmo reizi dziesmu svētkos piedalīsies diasporas bērni, bet pēc ilgāka laika deju svētkos piedalīsies arī pirmsskolas vecuma bērni. Pirmo reizi notiks mūsdienu deju koncerts Ķīpsalas hallē.

Pasākumi notiks tradicionālajās vietās – “Daugavas” stadionā, Mežaparka Lielajā estrādē, Ķīpsalas hallē, Vērmanes dārzā, kā arī koncertzālē “Rīga” un 11.novembra krastmalā. Kopumā gaidāmi aptuveni 50 pasākumu.

Svētku Mākslinieciskās padomes vadītājs komponists Raimonds Pauls uzskata, ka svētkos pats svarīgākais ir noslēguma koncerts, kurā jāmācās no lielajos dziesmu svētkos pieļautajām kļūdām, to esot bijis diezgan daudz, viena no tām – koncerta garums.

“Auditorija ir pavisam cita, pavisam citas prasības repertuārā, attieksmē pret dziedāšanu, kora vadītājiem. Laiki ir mainījušies. Centāmies, lai diriģentu sastāvā parādītos tādi zem 30 gadiem.. Repertuārs apmēram ir atlasīts,” sacīja Pauls.

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols uzsvēra, ka ir ļoti rūpīgi izmērīta hronometrāža. Noslēguma koncertā nebūs koru nomaiņas uz skatuves. “Koncerts rēķināts uz 2,5 stundām, nekādā gadījumā nepārsniedzot vairāk šo laiku, ja nu kādu minūti. Katrā ziņā tas noteikti nav mūžīgi nebeidzamais koncerts,” viņš teica.

Noslēguma koncerta repertuāru var sadalīt vairākos blokos, kopumā tikšot izdziedātas jauniešu savstarpējās attiecības. Parādīsies mūsdienu komponistu Kārļa Lāča un Ērika Ešenvalda darbi, bet vienā blokā – Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Imanta Kalniņa dziesmas. Koncertam tiks piesaistīti zināmi solisti.

“Būtiski atrast kompromisu gan starp dziedātāju, kas ir jaunietis, lai viņam tas patīk, gan starp klausītāju. Esam iekļāvuši arī ļoti mūsdienīgas dziesmas, viena no tām – “The Sound Poets” dziesma “Kalniem pāri”, arī Renāra Kaupera “Mana dziesma” pašā noslēgumā,” pastāstīja Vītols.

Dziesmu svētku sarīkošanai valsts budžetā plānoti 4,2 miljoni eiro. Papildus tiks piesaistīti atbalstītāji.

“Daugavas” stadiona remontam piešķirti 670 tūkstoši eiro. Tehniskie eksperti devuši slēdzienu, ka stadions ir drošs pasākuma rīkošanai. Uz svētkiem tiks iegādāts jauns segums, kas bija liela problēma pagājušajos lielajos dziesmu un deju svētkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+