Foto – LETA

Skolēnu un studentu dziesmu svētkiem vajag papildus divus miljonus 0

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanai un nodrošināšanai papildu nepieciešami 1,836 miljoni eiro, savukārt Latvijas kolektīvu dalībai XVIII Baltijas studentu dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus” nepieciešami 201 025 eiro, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais informatīvais ziņojums.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Dziesmu un deju svētku likums nosaka, ka Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Nākamos XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus ir paredzēts rīkot Rīgā 2020. gada jūlijā, plānojot, ka piedalīsies ap 35 000 dalībnieku. IZM līdz 2019. gada 1. janvārim plāno iesniegt apstiprināšanai valdībā rīkojumu par svētku norises laiku un vietu. Pēc tam tiks sākta precīza visu svētku norišu pasākumu plānošana un dalībnieku skaita noteikšana.

IZM kopumā XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanai un norises nodrošināšanai 2018. gadā nepieciešami 264 139 eiro (repertuāra sagatavošanai, starpsvētku pasākumu, kuri mērķtiecīgi notiek reizi piecos gados – 10. Latvijas zēnu koru salidojuma, Latvijas izglītības iestāžu 5.-9. klašu koru konkursu un laureātu koncerta, Latvijas izglītības iestāžu bērnu simfonisko orķestru festivāla un Latvijas folkloras kopu nacionālā sarīkojuma rīkošanai), 2019. gadā – 413 640 eiro (repertuāra sagatavošanai, starpsvētku pasākumu – repertuāra apguves pārbaudes skašu, koru, tautas deju, mūsdienu deju, pūtēju orķestru modelēšanas koncertu un II Tautas mūzikas festivāla “Lai balstiņ(i)s tālu skan!” u.c. rīkošanai) un 2020. gadā svētku sagatavošanas un norises nodrošināšanai – 5 398 845 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

IZM aprēķini 2020. gadam veikti, ņemot vērā iepriekšējo, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku 2015. gadā, pieredzi, norises vietu un pasākumu tehniskā nodrošinājuma izmaksas, kas veido palielinājumu par 275 000 eiro, apsardzes, uzraudzības un videonovērošanas, drošības sistēmu un kārtības nodrošinājuma izmaksas (palielinājums par 85 000 eiro), svētku dalībnieku elektronisko identifikāciju iepriekšējo dalībnieku identifikācijas plastikāta karšu vietā, izveidojot dalībnieku elektroniskās identifikācijas, reģistrācijas un uzskaites sistēmu (palielinājums par aptuveni 70 000 eiro).

Plānots, ka par aptuveni 84 600 eiro palielināsies atlīdzības izmaksas, jo ir nepieciešams iesaistīt lielāku darbinieku skaitu, kā arī ņemts vērā minimālās darba algas palielinājums. Plānots, ka prognozējamais dalībnieku skaits nepārsniegs iepriekšējo svētku dalībnieku skaitu, bet tiek palielināts dalībnieku uzturēšanās dienu skaits svētku laikā, lai mazinātu bērnu noslodzi mēģinājumu un koncertu norises laikā. Tāpat par aptuveni 875 000 eiro palielinātas izmaksas svētku dalībnieku ēdināšanas pakalpojumam un par aptuveni 525 000 eiro – izmitināšanas/naktsmītņu pakalpojumam. Veicot aprēķinus, apzināta situācija, ka saistībā ar jaunajām prasībām Ugunsdrošības noteikumos, kuri stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī, palielināsies izmitināšanas pakalpojuma izmaksas.

Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku tradīcija sākās 1956.gadā Tartu, un kopš tā laika pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm notikuši jau 17 svētki, no tiem seši – Igaunijā, četri – Lietuvā un seši – Latvijā. Iepriekšējie XVII “Gaudeamus” svētki notika 2014.gada 27.-29.jūnijā Daugavpilī, tajos piedalījās ap 4500 dalībnieku no visām Baltijas valstīm.

Nākamo – XVIII Baltijas valstu Studentu dziesmu un deju svētku “Gaudeamus” – rīkošanu uzņēmusies Igaunija. Plānots, ka svētki notiks 2018. gada 22.-24. jūnijā Tartu. Paredzēts, ka svētkos no Latvijas piedalīsies apmēram 2800 augstākās izglītības iestāžu studentu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu dalībnieki.

Lai nodrošinātu Latvijas delegācijas līdzdalību “Gaudeamus” svētkos, ir jānodrošina gan svētku koprepertuāra apguve, kolektīviem un virsvadītājiem un virsdiriģentiem jāpiedalās kopmēģinājumos gan Latvijā, gan Igaunijā un Lietuvā, kā arī katra valsts ir atbildīga par savas valsts koncertprogrammu, kas ir neatņemama svētku programmas daļa.
Izdevumus, kas saistīti ar savas valsts dalībnieku sagatavošanu un dalību svētkos nodrošina katra Baltijas valsts, līdz ar to Izglītības un zinātnes ministrijai 2018. gadā nepieciešams finansējums 201 025 eiro.

Reklāma
Reklāma

Informatīvo ziņojumu valdība skatīs rīt, 22. augusta sēdē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.