Dabā
Zaļā dzīvošana

Skolēnus aicina iesaistīties makulatūras vākšanā0

Foto: Valdis Semjonovs

Izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” kampaņā “Tīrai Latvijai” skolēnus aicina iesaistīties makulatūras vākšanā, saudzējot dabas resursus un veicinot atkritumu šķirošanu, aģentūru LETA informēja “Zaļās jostas” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Viņa sacīja, ka kampaņa ik gadu apvieno simtiem Latvijas izglītības iestāžu, lai ne tikai aicinātu bērnus un jauniešus sacensties makulatūras vākšanā, bet arī sniegtu nozīmīgu ieguldījumu atkritumu šķirošanas kultūras attīstīšanā un dabas resursu – koksnes, ūdens, kā arī elektrības – taupīšanā.

Kubliņa norādīja, ka makulatūras vākšanas kampaņai “Tīrai Latvijai” aicinātas pieteikties izglītības iestādes no visas Latvijas. Dalībnieku reģistrācija makulatūras vākšanai notiek vietnē “www.tirailatvaijai.lv” līdz 2020.gada 1.martam.

Kampaņas dalībnieki ne tikai piedalīsies cīņā par naudas balvām un izglītojošām ekskursijām, bet arī katrs saņems dāvanas par ieguldījumu tīras Latvijas veidošanā.

Viņa piebilda, ka par katru savākto makulatūras tonnu skolas saņems otrreizēji pārstrādātu papīru, kā arī visi konkursa dalībnieki varēs bez maksas apmeklēt vides festivālu.

Saistītie raksti

Pagājušajā mācību gadā kampaņā, piedaloties 92 720 bērniem un jauniešiem no 388 izglītības iestādēm no visas Latvijas, savāktas un uz pārstrādi nogādātas 939,545 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai” organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss” un Valsts izglītības satura centru.

LA.lv
GS
Gundega Skagale
Dabā
Uzskats par Latviju kā vienu no zaļākajām valstīm pasaulē ir mīts 2
1 diena
LE
LETA
Dabā
Daugavpilī pārspēts 14.oktobra siltuma rekords
1 diena
GS
Gundega Skagale
Dabā
Pļavu atjaunotāji testē dažādas vēl Latvijā neapgūtas metodes
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Jelgava un Ventspils atstātas ārpus lielo pilsētu loka. Jaunākā KARTE, kāda būs Latvija 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā ierodas Ukrainas prezidents Zelenskis ar kundzi 2
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nedēļas nogalē rudenīgi silts. Bet laiks mainīsies
1 stunda
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Latvietis grib pats būs kungs, pats saimnieks
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Turcija atbildīga par kurdu slepkavošanu 1
2 stundas